Po výhrách nad Hodonínem (4:2) a v Rýmařově (2:3), v kombinaci s prohrou lídra tabulky v Otrokovicích se rozdíl mezi oběma nejvýše postavenými celky tabulky smrskl na dva body. Jenže celek z města pod dálničním mostem v sobotu padl v Líšni 0:3 a situace se vrátila zpět. „Hráče jsem upozorňoval, že to v Líšni bude zápas pravdy. Věřil jsem, že se i přes zdravotní komplikace dáme nějak dohromady a budeme silnější. Tentokrát ale musím vzít v potaz i to, že v základní sestavě byli dva hráči, kteří měli zdravotní problémy,“ upozornil Smejkal, kterého ale zklamal přístup jeho oveček.

„Bylo to od nás odfláknuté, vůbec jsme nevystoupili, nepresovali, bylo to od nás laxní, ztráceli jsme lehké balony, nedalo se na ničem stavět. Na lavičce byl však pouze Kriegsmann, nebyla proto možnost něco změnit. Bylo to pro mě jako neumět plavat a dívat se na tonoucího. Chyběl nám v sobotu hráč, který by to vyburcoval, měl skutečný hlad po vítězství, opravdu to bylo odfláknuté utkání.“

Letošní sezona MSFL vstupuje do své závěrečné pětiny, na Velké Meziříčí, stejně jako na Prostějov však ještě čekají hodně nepříjemní protivníci. „Myslím si proto, že se to ještě může zamotat, tedy pokud do toho nevstoupí jiné faktory… Je škoda, že Prostějov teď po našem nezvládnutém utkání v Líšni nebude pod takovým tlakem,“ mrzí trenéra Velkého Meziříčí, jenž by byl rád, pokud by se rozhodovalo na začátku června na Hané.

„Bylo by bezvadné si to rozdat v přímém souboji, docela by mě zajímalo, jak moc by to bral v potaz i svaz obsazením rozhodčích, ale i divácká návštěva by mohla být nadstandardní. My bychom asi uvažovali o autobusu pro diváky, bylo by to skutečné vyvrcholení. Prostějov je jediný tým, s kterým jsme ještě nezískali v této sezoně ani bod, protože věřím, že Otrokovicím to doma vrátíme. I motivace pro kluky by byla určitě veliká. Navíc na podzim u nás bylo neuvěřitelně špatné fotbalové počasí a terén za hranou regulérnosti.“

Velké Meziříčí se nyní představí třikrát za sebou na domácím pažitu. Již zítra jej od 17.00 čeká třetí Kroměříž, což nebude jednoduchý zápas. „Do tréninku už by se měli zapojit Mezlík se Smejkalem, na celý zápas to ale ještě určitě nebude. Snad se také vyléčí Šuta a skončí viróza u Dolejše, protože to je pro nás rozdílový hráč,“ věří před zápasem Libor Smejkal.