ŽĎÁR N. S. VRCHOVINA 2:1

„Vyhráli jsme zaslouženě. Během utkání jsme se lépe pohybovali, kombinovali a měli více ze hry. Jen mě mrzí, že za stavu 2:0 jsme mohli soupeře dorazit, a místo toho jsme po standardní situaci inkasovali a na konci se nechali zbytečně zatlačit," viděl duel domácí kouč Jozef Vanko.

Góly: 12. R. Chmelíček, 55. Šindelka 82. Follprecht. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pometlo Veselý, Šindelka, Turek, Cipruš Bureš, Doležal, Vomela, Heide Pohanka, R. Chmelíček. Střídali: Malý, Nedvěd, Hlouš, Zedníček, Toufar. Vrchovina: Vítek Drdla (46. Košík), Dvořáček, Follprecht, Brabec Kolařík, K. Skalník, R. Sodomka (66. Petr Sodomka), Šandera Chmelík, P. Smetana (46. M. Skalník).

BYSTŘICE POLIČKA 0:1

Ze Žďáru se Bystřice vracela po bezkrevném výkonu s nečekanou porážkou. „Doufám, že nás špatná generálka nakopne k lepšímu mistráku. Soupeř byl po celý zápas lepší," objektivně přiznal bystřický lodivod Karel Fencl.

Poločas: 0:1. Bystřice: Novotný Hrubeš, Vícha, Veselý, Mitáš Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Karásek Holý, Čech. Střídali: Zich, Kadlec, Michal Svoboda, Marek Svoboda.

V. MEZIŘÍČÍ V. BÍTEŠ 1:2

Ve větrném počasí se hrál fotbal nahoru dolů. Velká Bíteš v derby potrestala dvě hrubé chyby Rozumem, naopak domácí se v koncovce bez Simra trápili. Do sítě se trefil jen Netrda z pokutového kopu, což na vítězství stačit nemohlo. Bíteš si tak připsala premiérovou výhru v zimní přípravě. „Výhra v derby je cenná, ale nemám z toho před prvním mistrákem moc dobrý pocit. Doufám, že to klukům nestoupne do hlavy," apeloval kouč Velké Bíteše Jan Dvořák.

Góly: Netrda (PK) Rozum 2. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Invald (46. Simandl) Z. Mucha, P. Mucha (46. P. Pokorný), Doucha, Krejčí (46. Bouček) Dufek, E. Smejkal, Šimáček, Souček (46. Krejčí), Netrda Polanský (46. Beran). V. Bíteš: Šula Kopáček, Kerber, Střecha, O. Loup Jelínek, Nekuda Ivančík, Horký, Škorpík Rozum. Střídal: Hemala.

SLAVOJ POLNÁ ŽDÍREC N. D. 8:0

Sobotní příprava se změnila v jasnou záležitost divizní Polné, a to i díky fatálním chybám ždírecké defenzivy. Ta kupila jednu chybu za druhou a produktivním hráčům Slavoje spoustu gólů nabídla takřka zadarmo. „Výsledek mohl být ještě o trošku vyšší. Oni měli velké mezery v obraně, které se nám dařilo trestat. Ale určitě to bylo pro nás lepší než sedět doma a nic nedělat," hodnotí hrající trenér Polné Tomáš Kaplan.

„Odjeli jsme k zápasu bez Čalkovského, Koloucha a Horáčka. Přesto jsme v poli soupeři konkurenceschopní, ale hrajeme naivně vzadu. Dostáváme hodně laciných branek a málo gólů dáváme. Tentokrát jsme inkasovali šestkrát po brejku a jeden gól jsme si dali vlastní," smutnil po zápase trenér Ždírce Miroslav Plíšek.

Góly: Kaplan 3, Tlačbaba, Přibyl, Lovětínský, Diviak, vlastní. Poločas 5:0. Slavoj Polná: Skočdopole (60. Mundok) Bambula, Pražák, Černý, R. Caha Hron, Lovětínský, Přibyl (46. Klíma), Adamec Kaplan, Tlačbaba (60. Diviak). Ždírec n. D.: Rezničenko Máša, Votava, Jiří Matějka (30. Beran), Kysilko Dvořák, Smejkal (80. Bříza), Novotný, Pátek Hanousek, Plíšek.

ST. ŘÍŠE TŘEŠŤ 2:2

Stará Říše nastoupila v okleštěné sestavě, a i když první půlku vyhrála, tak ve druhé ji bojovná Třešť zaskočila a po zásluze srovnala. „Určitě nejsme v situaci, že bychom si mohli říci, že je to dobré, ale děkujeme Třešti, že nám vyšla vstříc a zahráli jsme si to. Hrála minimálně poločas vyrovnaný zápas," hodnotí kouč Říše Luděk Kovačík.

Góly: F. Florian, Vácha. Poločas 2:1. St. Říše: Neuman Bartoš, Priborský, Valo, J. Procházka Kubát, Merhaut, F. Florian Brnický, R. Pokorný (60. Kvasnička), Vácha.

NOVÁ VES BOHDALOV 4:1

Brzký ranní výkop prospěl Nové Vsi. Ta byla ve Žďáře výrazně lepší, ale opět doplácela na neproměňování šancí. Výsledek 4:1 byl pro účastníka I. B třídy milosrdným.

Góly Nové Vsi: Čech, Petr Bureš, Havlík, Z. Nejedlý. Poločas: 2:1. Nová Ves: Fuksa T. Novotný I, Havlík, Petr Šandera, Krejčí Z. Nejedlý, Trojánek, Petr Bureš, Josef Šandera Čech, Nečas. Střídal: Jakub Šandera.

TŘEBELOVICE JEMNICKO 1:3

Rozdíl mezi krajským a okresním přeborem byl od začátku znát. Ovšem favorizované Jemnicko neproměnilo spoustu šancí. Domácí se sice ve 25. minutě ujali vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Ještě do přestávky vyrovnal Tobolka. Hosté měli více ze hry i ve druhém poločase, ale vázla jim koncovka. Prosadil se až po hodině hry Kincl a o deset minut později zvýšil Tesař. Další příležitosti zůstaly nevyužity.

Góly Jemnicka: 35. Tobolka, 65. J. Kincl, 75. Tesař. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kopeček Čurda, Krejča, Štancl (46. Kelbler), Novák J. Kincl, Koutný, Tesař, Křivánek Tobolka, Anděl (46. R. Sevelda).

ŽIROVNICE SPEŘICE 5:1

Žirovnice si po nepovedené generálce před týdnem přece jen spravila chuť a zastřílela si.

„S výkonem týmu jsem spokojený, zastříleli jsme si, gólové akce byly pohledné. Soupeř ale hraje o soutěž níže než my, takže zase není radno výsledek přeceňovat," uvedl trenér Slavoje Leoš Mitas.

Góly Žirovnice: Rozporka 3, Vilímek, Jakub Vodáček. Poločas: 1:1. Žirovnice: Trepka Průša, Kuš, Poul, Vilímek Knotek, L. Dýnek, Jakub Vodáček, Rozporka T. Houška, Pokorný. Střídali: P. Houška, Veith, Staněk, Jiří Vodáček.

PACOV LEDEČ N. S. 9:2

Pacov byl o začátku lepší, po přestávce doslova dominoval. „Vyprázdnila se nám marodka, mužstvo zahrálo dobře. Takový výsledek jsme potřebovali," okomentoval zápas předseda pacovského klubu Jaroslav Praveček.

Góly Pacova: Hrobský 3, Kostroun, Kabíček 2, Váňa, Bártů (PK). Poločas: 4:2. Pacov: Basík Pavelec, Zíka, T. Kuran, Šlechta Hrobský, Kostroun, Svoboda, Jakub Vlach Kabíček, Váňa. Střídali: Vlk, Bártů, Z. Rybčák.

ŽĎÁR B CHOTĚBOŘ 3:1

„Nevyšel nám vstup do utkání, kdy jsme po dvou chybách v obraně a jedné gólmana prohrávali po čtvrt hodině hry už 3:0. Po přestávce jsme se zlepšili, více jsme soupeře napadali a dostávali jsme se do šancí. Bohužel jsme vstřelili pouze jeden gól," nechal se slyšet chotěbořský trenér Jiří Turek.

Gól Chotěboře: Pešek. Poločas: 3:0. Chotěboř: Vykoukal Čáp, R. Odvářka, Čapek, Jan Hlaváček Běloušek, Moravec, M. Odvářka, Dvořák Pešek, Koutný. Střídali: Jiří Hlaváček, Neuvirt, Pfeffer, Hromádka.