Před zápasem byl přitom jasným favoritem host z Hartvíkovic, který měl plný počet bodů. Obraz hry ale veškeré předzápasové předpoklady ztrhal. „Potěšilo mě nasazení a přístup hráčů, ale vzhledem k vývoji utkání a množství šancí, které jsme měli, je pro mě výsledek trochu zklamáním,“ hodnotí kouč Bíteše Josef Záboj, který by ještě před zápasem bral i bod.

Otázku přístupu svých svěřenců glosoval i trenér hostujících Hartvíkovic Karel Kolesa: „Chybělo nasazení a bojovnost. Bíteš se právě nasazením dostávala do šancí, které, zaplaťpánbůh, nedávala. Jsem zklamaný z hanebného výkonu našich hráčů. Takhle se o špičku krajského přeboru nehraje,“ nebere si servítky Kolesa a hovoří o nejhorším výkonu svého týmu v letošním ročníku.

Horší už to být nemůže

„Jsem hodně zklamaný. My jsme si ten bod ani nezasloužili, ale fotbal se, bohužel, hraje na branky. Bod za současné situace beru, ale počítal jsem, že tam vyhrajeme.“

Výkon, který neodpovídá Hartvíkovickým ambicím, byl zjevně překvapením i pro bítešského Záboje, který právě v Hartvíkovicích ještě nedávno dělal asistenta. „Umí zahrát lepší fotbal. Nevím, čím to bylo zaviněné, jestli změnami v sestavě… Nevím proč, ale jejich výkon byl takový matný,“ rozebírá rivala domácí kouč.

„Jednoduchý, účelný fotbal. Chtěli pro výsledek něco udělat. Bylo tam daleko větší srdíčko, což přerazilo naši fotbalovost, kterou bychom je měli převyšovat,“ charakterizuje hru Bíteše Kolesa, podle kterého jeho svěřenci Velkobítešské podcenili.

„Mysleli jsme si, že je přehrajeme nějakým profesorským fotbalem. Doufám, že to pro nás bude ponaučení do dalších zápasů. Horší už to být nemůže,“ uzavírá „palbu“ do vlastních řad hartvíkovický lodivod.

Bulhaři zatím nevyčnívají

V dresu Hartvíkovic se předvedly i dvě balkánské posily – Bulhaři Mitko Dimitrov a Plamen Yordanov.

První jmenovaný nastoupil ve středu obrany od začátku zápasu. Druhý naskočil do utkání v 66. minutě, aby rozhýbal hru směrem dopředu. „Dimitrov nezklamal, ale ani nepřekvapil. Yordanov byl u té brankové situace. Oba ale v podstatě zapadli do celkového obrazu hry mužstva, i když mají na lepší výkony, ale ty se doufám zvednou s celkovým zlepšením týmu,“ přeje si Kolesa.

Martin Sita