ŽĎÁR N. S. – HODONÍN 0:3

Vedoucí tým soutěže potvrdil svoji kvalitu a z Bouchalek si zaslouženě odvezl všechny tři body. „Celý zápas by se možná vyvíjel jinak, nebýt naší zbytečné chyby při prvním gólu,“ mrzelo kouče Žďáru Jozefa Vanka. Ve 12. minutě totiž jeho svěřenci chybovali ve středu pole a Masaryk nekompromisně trestal. Minutu před pauzou pak přišel pro domácí další smolný moment. Fojtík si všiml, že Jícha je daleko z branky a z dobrých čtyřiceti metrů jej překvapil.

Po změně stran Žďár otevřel hru, ale do žádných větších šancí se nedostával. To Hodonín byl produktivnější a Holešinský v 71. minutě uzavřel skóre na konečných 0:3. „Výhra Hodonína byla zasloužená, potvrdil své kvality. Právem jsou na tom místě v tabulce, kde se nachází. My musíme dát hlavy nahoru a pokusit se přivést body ze Staré Říše, protože situace ve spodku tabulky je nyní hodně zamotaná,“ dodal Vanko.

Góly: 12. Masaryk, 44. Fojtík, 71. Holešinský. Rozhodčí: Hlubinka. ŽK: 3:2. Diváci: 272. Poločas: 0:2. Žďár n. S.: Jícha – Bureš, T. Trojánek, Wasserbauer, Štursa – L. Trojánek (68. Frieb), Nedvěd (79. Machatka), Mašek, R. Sodomka (46. Musil), Jurnečka – Vopršal. Hodonín: Petráš – Konečný, Kyselka, Hesek, Červinek – Fojtík, Paděra, Bartoš (88. Řiháček), Šturma, Holešinský (79. Čambal) – Masaryk (86. Dovhanyuk). Nejlepší hráči: Masaryk, Holešinský, Konečný.

V. BÍTEŠ – PELHŘIMOV 5:0

Malé krajské derby vyznělo zcela jednoznačně pro divizního nováčka. Už ve 4. minutě otevřel skóre Chlup, jehož nepovedený centr skončil za zády bezmocného Zavadila. O deset minut později se řítil do šance Šimončič, ve vápně jej fauloval Sládok, který inkasoval červenou kartu, navíc se kopala penalta. Chlup si s ní bez problémů poradil. Ve zbytku prvního dějství však i v deseti hrající Pelhřimov hru vyrovnal.

Po změně stran definitivně rozhodla situace z 62. minuty. Po zbytečném faulu na Šimončiče se kopala druhá penalta a Chlup z ní završil svůj hattrick. Konečnou podobu výsledku pak dal dvěma góly během tří minut Valsa. Ten nejprve s pomocí teče proměnil přímý kop a chvíli poté si poradil se samostatným únikem. „Jsme nesmírně spokojení. Byl to pro nás velice důležitý zápas, i proto jsme v týdnu vyměnili trenéra. Květoslav Havránek tak prožil úspěšnou trenérskou premiéru,“ pochvaloval si zisk cenných tří bodů vedoucí mužstva Velké Bíteše Oldřich Machát.

Góly: 4., 14. a 62. Chlup, 72. a 75. Valsa. Rozhodčí: Martinec. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (14. Sládok). Diváci: 325. Poločas 2:0. V. Bíteš: T. Pokorný – Kopáček, Kerber, Střecha, J. Pokorný – Nekuda, Chlup (75. Mrňa), Šimončič (72. Hibš), Cícha (61. Máca) – Valsa, Pohl. Pelhřimov: Zavadil – Chadim, Vacek, Homolka, Sládok – Kmoch, Hanousek (62. V. Poul), Horký (72. Špaček), D. Poul, Bartoň (82. Vlk) – Mazanec. Nejlepší hráči: Chlup, Valsa, Nekuda.

HOLEŠOV – BYSTŘICE 1:0

O osudu důležitého záchranářského duelu rozhodla jeho úvodní pasáž. Vstup do utkání Bystřici vůbec nevyšel, když nezachytila úvodní čtvrthodinu. „Přitom jsme se na to připravovali, ale vlastním přístupem jsme Holešovu umožnili jít do vedení. Navíc další tři šance ještě gólman Svoboda zlikvidoval,“ zlobil se na své svěřence kormidelník Bystřice Martin Maša. Klíčový okamžik přišel už ve 2. minutě, kdy hostující celek propadl ve středu hřiště. Hra se přenesla na levou stranu, odkud přišel centr, a na malém vápně osamocený Křenek z první otevřel skóre.

Od 15. minuty převzala otěže hry Bystřice, která si vytvořila jasnou převahu. Ve druhé půli se hrálo pouze na jednu branku, jenže z velkého množství standardních situací a centrů si Bystřice nedokázala vytvářet pořádné příležitosti. Holešov si tak připsal veledůležité tři body. „Je to pro nás zbytečná komplikace, přitom soupeř v podstatě celý zápas bránil. Celý týden se upozorňujeme na to, že Holešov sází pouze na pozornou defenzivu, a přesto je hned z první akce pustíme do vedení. Dali jsme jim trumfy do rukou naší lehkovážností, můžeme si za to jen a jen sami,“ štvalo Martina Mašu.

Gól: 2. Křenek. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Holešov: Janalík – Chudárek, Bačík, Charuza, Čep, Roubalík, Sumec (78. Matulík), Křenek (85. Uruba), Marek, Polomík (68. Lomaka), Palík. Bystřice: F. Svoboda – Sklenář, Šponar, Mezník, Vařejka – Adamec, Padrtka (72. Čech), M. Svoboda (77. Blaha), Zbytovský, Malý – Žila. Nejlepší hráči: Čep, Janalík – F. Svoboda.

UH. BROD – ST. ŘÍŠE 3:1

Tři body zůstaly doma, ale hosté kůži lacino nedali. Hlavně brankář Jícha dováděl hráče Uherského Brodu k šílenství. V 18. minutě sice kapituloval, když se po dorážce prosadil Marek David, ale pak na dlouhou dobu svou svatyni zamkl. A protože v 21. minutě se parádně z přímého kopu trefil Severa, mohla Stará Říše pomýšlet na bodový zisk. Jícha se v dalších minutách několikrát zaskvěl parádním zákrokem, a až do 80. minuty byl stav vyrovnaný. Pak ale přišla situace v hostujícím vápně, kterou rozhodčí Černý vyhodnotil jako penaltovou, a Pacl vrátil svému týmu vedení. Výhru zanedlouho pečetil přesnou ránou k tyči Richard David.

„Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, i když jim pomohla taková penalta nepenalta. Do té doby nás držel jen zázračný Jícha, který chytil sedm tutovek. Ty si domácí vytvářeli jen po standardních situacích. To byla naše smrt, řešili jsme je zbrkle a nabídli jsme jim jich strašně hodně. Asi bychom chtěli moc, aby se tam bodovalo, ale hráče musím pochválit za nadměrnou bojovnost a vůli. Ale jen to na divizi nestačí,“ hodnotí kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

Góly: 18. M. David, 80. Pacl (PK), 84. R. David – 21. Severa. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1:2. Diváci: 210. Poločas 1:1. Uherský Brod: Červinka – M. David, Kúdela, Vrága – R. David, Pacl, Dolina (76. Jaroněk), Nevařil – Večeřa (65. Mančík), Michalec (65. Blaha), Hruboš. Stará Říše: Jícha – Horáček, Príborský, Dvořák, Ujčík – Chlumský, Hekerle, Vodáček, Severa – Vácha (88. Vobůrka), Plichta. Nejlepší hráči: Kúdela, Vrága – Jícha.

VRCHOVINA – SLAVOJ POLNÁ 2:1

Podobně jako před týdnem v Břeclavi, i tentokrát měla Vrchovina výborný nástup. V 5. minutě orazítkoval břevno z přímého kopu Michal, poté přišly nevyužitá šance Poula a Kovářova střela těsně vedle. Do sítě si nenašla cestu ani hlavička Michala Skalníka. Ve 24. minutě Polná střídala gólmana, když se Skočdopole nešťastně zranil při odkopu. Skóre utkání otevřel ve 27. minutě Ošmera, který se individuálně prosadil a utěšenou střelou poslal domácí do vedení. Po inkasovaném gólu Polná vyrovnala hru, do poločasové pauzy se však skóre nezměnilo.

Také začátek druhého dějství vyšel lépe domácí družině. Centr Ošmery vypadl Vavrouškovi z rukou, Michal Skalník nahrál Poulovi, a bylo to 2:0. Vrchovina měla i další příležitosti, ale po hodině hry Urbánek krásně zakroutil přímý kop vedle zdi a vrátil hosty do hry. „Polná otevřela hru, my jsme bohužel ztráceli hlavu a vyklidili střed pole, k tomu spousta zbytečných ztrát,“ kroutil hlavou nad změnou projevu svého mužstva kouč Vrchoviny Richard Zeman. Domácí naštěstí dvakrát podržel gólman Petr Šmída při šancích Fardrného a Urbánka. Definitivní pojistka mohla přijít v 90. minutě, kdy šli dva domácí hráči sami na brankáře, ale Michal Šmída zakončil vedle.

„Se ziskem tří bodů jsem samozřejmě spokojený. Dvě třetiny utkání to byl z naší strany nadějný výkon, závěrečnou půlhodinu jsme ale nezvládli. Musíme si to vyhodnotit, nicméně pozitivní pocity převládají,“ dodal Zeman.

Góly: 27. Ošmera, 49. Poul – 60. Urbánek. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Vrchovina: P. Šmída – Bača, Chalupa, Vícha, K. Skalník – Ošmera, Michal, Žák (83. M. Šmída), Kovář – Poul (77. R. Blažíček), M. Skalník (90. Burian). Slavoj Polná: Skočdopole (24. Vavroušek) – Haala (82. Válek), Kučera, Čížek, Zábrodský – Holub (34. Tlačbaba), Fadrný, David Kavka, Daniel Kavka – Urbánek, Hrdlička. Nejlepší hráči: Chalupa, Bača – Urbánek.

Ostatní výsledky 18. kola: Brumov – Rosice 0:3 (0:1), Tasovice – Slavičín 1:3 (1:1), Bzenec – Břeclav 1:2 (1:1) .

16. Holešov 18 3 3 12 28:45 12

Příští kolo: BYSTŘICE N. P. – Broumov, Rosice – Tasovice, Uherský Brod – Bzenec, Hodonín – Holešov, Slavičín – VELKÁ BÍTEŠ, SLAVOJ POLNÁ – Břeclav, PELHŘIMOV – VRCHOVINA, STARÁ ŘÍŠE – ŽĎÁR N. S.