BYSTŘICE ŽIROVNICE 4:1

Podle výsledku to vypadá, že se v Bystřici odehrál jednoznačný zápas. Utkání ale bylo dlouho otevřené. Domácí poslal po rohu do vedení Vícha. Po hodině hry už hosté začali sázet na ofenzivu a hráli jen na tři obránce. To dokonale vyhovovalo Prášilovi, který během patnácti minut zkompletoval hattrick. Žirovnice ale na každý jeho gól odpověděla zahozenou šancí. Poprvé neproměnila penaltu, poté nastřelila tyčku a v závěru rozezvučela Trávníčkovo břevno. Zaslouženou branku tak paradoxně vsítila po hlavičce domácího Víchy, který nešťastně přehodil vyběhnuvšího Trávníčka.

„Pro soupeře to je krutý výsledek. Nám se moc nedařilo ve středu pole a naštěstí jsme se prosadili v útoku,“ těšilo bystřického kouče Karla Fencla.

Góly: 18. Vícha, 69., 79. a 84. Prášil 86. vlastní Vícha. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:5. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček Hrubeš, Vícha, Veselý, Mitáš Padrtka (78. Karásek), Illek, Zbytovský, Z. Sklenář Prášil, Krošlák (75. Čech). Žirovnice: Tomíšek Časta (65. Svoboda), Kuš (88. Makovička), P. Houška, Kněžínek Dvořák, T. Houška, Dýnek, Staněk Pahr, Pokorný. Nejlepší hráči: Prášil, Mitáš Pahr.

JEMNICKO NOVÁ VES 0:0

Začátek utkání byl oboustranně opatrný. Postupem času však začalo získávat půdu pod nohama Jemnicko. Do první šance se po vysunutí M. Krejči dostal Šplíchal, ale hostující Fuksa jej vychytal. Novovesecký brankář Šplíchalovi během prvního poločasu zlikvidoval ještě dvě šance. Tlak domácích pokračoval i po změně stran. Ovšem Jemnicko ani jednu ze svých šancí nedokázalo využít. Jen Šplíchal měl ve druhé půli pět brankových příležitostí, jenomže Fuska byl domácí fotbalisty doslova nepřekonatelný. A když všechny pokusy o brejk Nové Vsi stačila obrana Jemnicka zachytit, tak se diváci gólu nedočkali.

Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Jemnicko: Kopeček J. Kincl, Koutný, Štancl, Tesař Grün, T. Krejča, M. Krejča, Štumfol (85. Tobolka) Šplíchal, Habr (67. Křivánek). Nová Ves: Fuksa Kubík, Havlík, Zdražil, P. Bureš (90. Pohanka) Starý (66. Novotný), P. Šandera, J. Šandera, J. Bureš Nečas, Čech. Nejlepší hráči: Kopeček, T. Krejča Fuksa.

M. BUDĚJOVICE PACOV 2:0

Domácí na soupeře vlétli a hned v úvodu šel sám na gólmana Černý, ale nedal. Hosté za nedlouho kontrovali střelou do spojnice tyče a břevna. Budějovičtí byli celé utkání lepší, ale potýkali se s mizernou koncovkou. Jejich prokletí prolomil až v 77. minutě hlavou po rohovém kopu Lukáš Šplíchal. Za další tři minuty se kopala penalta proti hostům za faul na pronikajícího Stehlíka, ale Šplíchal zamířil pouze do tyče. Drama se však nekonalo, jelikož se Šindelář ihned po příchodu na hřiště prosadil dorážkou po rohovém kopu, stanovil tak konečný výsledek na 2:0 a podtrhl tak více než zasloužené vítězství Budějovic.

Góly: 77. Šplíchal, 86. Šindelář. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 0:5. Diváci: 90. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Novotný, Busta, Toman, Buďa - Stehlík, Škoda, Šplíchal (86. Šindelář), Karel Svoboda (73. Švanda) - Černý, Kamil Svoboda (46. Pařízek). Pacov: Plachý - Praveček, Zíka, Pěknic, Miskai - Kostroun, Hrobský (71. Vlach), Stejskal, T. Kuran - Mařinec, Vlach (87. Podolský). Nejlepší hráči: Šplíchal, Stehlík, Karel Svoboda.

SAPELI POLNÁ H. BROD 2:0

První půlka byla jednoznačně v režii domácích. Po velmi pěkných kombinačních akcích se rodila jedna šance za druhou. Jenže Rychtecký, Barák, Vacek ani Morkus je nedokázali proměnit. Až ve 20. minutě rychle vyhodil Koubek míč na Zamazala, ten křížným pasem našel Rychteckého, který sklepl na Baráka a jeho ránu Adamec zkrotit nemohl. Sapeláků bylo nadále plné hřiště a brodský gólman se měl co ohánět. Na Brnického standardku a hlavu Rychteckého ovšem nestačil 2:0.

Ve druhé půlce domácí nenavázali na výkon z první části, hostům pomohly změny v sestavě a získali územní převahu. Tu ale nedokázali přetavit ve vyložené šance. V poslední desetiminutovce jejich tlak sice vygradoval, ovšem drama odmítl Tržil, který vykopl míč z brankové čáry.

Góly: 20. Barák, 42. Rychtecký. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas 2:0. Sapeli Polná: Koubek Tržil, Černý, Zamazal, Slezák Vacek (78. Šebesta), Brnický, Morkus (86. Musil), Barák Rychtecký (90. Zeman), Špendlíček. H. Brod: Adamec Halamka, Berka, Novotný, Bláha Čuda, Heikal (71. Bača), Šimoníček (46. Havel), Petrík Nechvátal, Zeman (46. Teplan). Nejlepší hráči: Barák, Tržil Nechvátal.

HERÁLEC HB JAROMEŘICE 3:3

K vidění bylo vyrovnané utkání, ve kterém šli do vedení hosté, když si Filipský dal hlavou vlastní branku. Poté Jaroměřice domácí přitlačili, ale nad vodou své spoluhráče držel Koubek. Ten vychytal Míču a dvakrát Svobodu, ale ve 42. minutě byl krátký na střelu Kotačky 2:0.

Po změně stran byli o něco lepší herálečtí fotbalisté, které zpět do hry vrátil Pátek. Snaha o vyrovnání přinesla své ovoce tři minuty před koncem utkání. To se prosadil Mašek. Dramatický závěr pak ještě okořenila branka na 3:2, kterou vsítil Luboš Stojan. Jenže to nebylo vše. V nastaveném čase zařídil alespoň bod pro Jaroměřice Míča.

Góly: 59. Pátek, 87. Mašek, 90. Stojan 16. vlastní, 42. Kotačka, 90. Míča. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:2. Herálec: Koubek Klement, Paclík, Hrala, J. Stojan Vácha, Ganobjak, Filipský (46. Král) Pátek, L. Stojan (90. Martínek), Vašák (27. Mašek). Jaroměřice: Chalupa Václavek, Ošmera, Macháček, Kotačka (75. Halámek) Neumann, Novotný, Míča, M. Karásek Z. Karásek, Musil. Nejlepší hráči: Koubek, Klement Chalupa.

V. BÍTEŠ ŽĎÍREC N. D. 1:0

První dějství bylo na šance vyrovnané. Tou první pohrdl hned v úvodu domácí Pokorný, který nepochopitelně přestřelil branku. Ve 34. minutě šel ždírecký Klimeš sám na gólmana, ale svou střelou trefil dobře postaveného Pelána. Na obou stranách se ještě urodilo několik ošemetných situací, gól ale nepadl.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už měla Bíteš více ze hry a vytvořila si čtyři gólové příležitosti. Jednu z nich po hodině hry využil Ivančík, jehož rána z dvaceti metrů vymetla pravý roh. Na další branku už čekali diváci marně, a tak utkání skončilo nejtěsnějším možným výsledkem.

Gól: 63. Ivančík. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:3. Diváci: 140. Poločas: 0:0. V. Bíteš: M. Pelán Kopáček (89. Gajan), Kerber, Střecha, Horký Pohl, Nekuda, Ivančík (85. T. Loup), Dvořák (68. Jirgl), O. Loup Pokorný. Žďírec n. D.: Rezničenko Matějka, Sysel, Kysilko, Blažek Pátek (55. Smejkal), Novotný, Čalkovský, Kučera Klimeš (77. Ročárek), Kolouch. Nejlepší hráči: Střecha, Ivančík Kolouch.

HUMPOLEC OKŘÍŠKY 3:3

Humpolečtí začali hodně špatně. Aktivní Okříšky těžily z hrubých chyb humpolecké obrany. V 10. minutě to měl Kotrba při zakončení hodně snadné, na 0:2 si dali domácí gól sami. Pak se Humpolec zlepšil a po chybě pro změnu obrany Okříšek snížil Paťha. Ten obstaral vyrovnání po kolmé přihrávce Píchy a obrat ve skóre dokonal individuální akcí Pikl. Domácí pak ale začali hrát až příliš suverénně a co je důležité, zahazovali jednu šanci za druhou. V 78. minutě je za to potrestal gólem, který znamenal dělbu bodů, velezkušený Jůza. Ten se prosadil po standardní situaci.

Góly: 19. a 33. Paťha, 35. Pikl 10. Kotrba, 18. vlastní, 78. Jůza. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 3:2. Humpolec: Kříž Honzárek, Černík, Hes, Kopic Paťha, Nepovím, Kříženecký, Nermut (78. Jeřábek) Pícha (80. Kubíček), Pikl. Okříšky: Ferdan Jeřábek, Tekal, Voda, Večeřa Bastl (65. Zeman), Jančok, Rampír, Jůza Miroslav Řezáč, Kotrba. Nejlepší hráči: Pikl, Nepovím Kotrba.

Příští kolo (středa): St. Říše - Sapeli Polná, Nová Ves Žirovnice, Okříšky - Ždírec n. D., H. Brod V. Bíteš, Humpolec - M. Budějovice, Herálec HB Bystřice, Jemnicko - Čáslavice-Sádek.