„Není to špatné, navíc se na náš fotbal dá i dívat,“ říká kouč Petr Nedvěd.

Takže panuje po podzimu spokojenost?
Je dobře, že jsme uhráli nějaké body. Máme z čeho vycházet. Chtěli jsme praktikovat útočný fotbal, což se povedlo. Všechno tohle lidi vnímají, přijdou na zápas a odchází spokojení. O to nám jde.

Troufl byste si říct, že na jaře budete atakovat absolutní špičku?
Všechno je o výsledcích, a pokud budou, můžeme se dostat do ještě zajímavějších pater tabulky. To bychom pak samozřejmě naše ambice přehodnotili.

Čím si vysvětlujete kontrast mezi bídným jarem a vydařeným podzimem?
Je to shoda několika věcí. Na jaře jsme měli zraněných nebo ne zcela fit devět hráčů ze základní sestavy. Od toho se všechno odvíjelo. Teď je situace jiná, ale nechci to zakřiknout.

A taky jste začali dávat góly…
Na jaře se nám ty šance proměňovat nedařilo. Teď je situace jiná. Zejména Chmelíkovi to tam padalo. Zakončoval chladnokrevně, byl na správném místě a ty situace řešil s přehledem.

Chvíli to vypadalo, že hledáte ideální útočnou dvojici. Jsou Zdeněk Chmelík s Janem Karáskem tou ideální instancí?
Zkoušíme se sestavou hýbat podle soupeře. Co na koho platí. V útoku se objevoval třeba i záložník Bratršovský. Ale není to jenom o útočnících. Je to o tom, kolik lidí se zapojí do útočné fáze. Myslím, že mnohem efektivnější je mít v případě držení míče vepředu třeba pět hráčů než dva od zálohy odtržené útočníky.

Zatímco Chmelík není kmenovým hráčem Žďáru, v krajském přeboru se v dresu sousední Vrchoviny neuvěřitelně rozstřílel váš Vojtěch Zedníček. Uvažujete o jeho návratu?
Vojta je pan fotbalista. Má to v sobě. Šlo jen o to, aby měl novou motivaci. My zájem určitě máme, ale záležet bude zejména na jeho rozhodnutí.

A Chmelík na jaře zůstane?
Je tu na ročním hostování, takže ano.

Hodně se skloňuje i jméno Jiřího Malínka. Neobáváte se, že si ho Jihlava stáhne zpět?
Jirka potvrdil, že je to fotbalista ligových parametrů. Bohužel koleno se v zápasech ozývalo, pořád není stoprocentně fit, a vynechával i některé tréninky. Každopádně všechno je věc jednání.

V minulé sezoně vám skřípala obrana, kvůli zranění nebyla stabilní. Teď to vypadá, že už jste asi našli optimální složení…
Oba stopery máme výškově i kvalitativně vyrovnané. Navíc máme na krajích obrany hráče, kteří dokáží zaútočit a jsou ofenzivními křídly.

Asi vás hodně potěšil povedený návrat Marka Vomely…
Určitě. Mára to zvedl. Je to levonohý univerzál, který dokáže hru uklidnit.

Po loňské podzimní štaci Pavla Procházky jste se opět vrátil k Liboru Štouračovi a máte vlastně za sebou dva roky spolupráce. Realizační tým tedy
funguje, jak má?

To by měli posoudit hlavně hráči, ale já v tom nevidím žádný problém. S Liborem se známe, vzájemně se doplňujeme, a pokud máme na věc jiný názor, dojdeme ke kompromisu.

Překvapil vás něčím nový ročník divize?
Trochu nepříjemně na mě působí filozofie většiny týmů, které za šest kol dají tři góly, z toho dva z penalty a mají šest bodů. Moc útočně se nehraje. Co se týče příjemných věcí, tak je to určitě postavení nováčků – Pelhřimova a Rosic. Jsou to zajímavé týmy, které soutěž obohatily.