„Měli jsme dát nějaký normální gól, bohužel hráči ve svých příležitostech neuspěli, ať už jde o šanci Maška, samostatný únik Nedvěda a Doležalovo břevno. To, že se nám nakonec povedlo dát branky ze standardek, je spíš náhoda, nijak přehnaně se jim nevěnujeme," usmíval se žďárský kouč Petr Nedvěd.

To jeho protějšek Luděk Kovačík byl vytočený, protože zejména vítězný gól Žďáru osm minut před koncem jeho tým soupeři doslova daroval. Nejprve si hráči vůbec nevšímali Vomely, na kterého Bureš nakrátko rozehrál roh. Žďárský obránce tak měl dostatek času si míč připravit a centrem najít před brankou zcela nepokrytého Maška, jehož hlavička rozhodla o třech bodech pro domácí.

„Udělali jsme dvě fatální chyby po sobě. Nejdřív neatakujeme centrujícího hráče a dalšího necháme volného na první tyči, nepochopitelné," zuřil Kovačík. V hostující kabině to proto po utkání hodně vřelo. „Hráči tvrdí, že si tam zběhl, proto s ním nikdo nešel, ale to není omluva. Každý týden se něco podobného opakuje, pořád dokola si říkáme, že se to nesmí stát, a pokaždé se to stane," kroutil hlavou staroříšský trenér.

Od jeho týmu se evidentně odklonilo štěstí z podzimu. „Předtím jsme podobné zápasy minimálně zremizovali, teď je prohráváme. Všechno je to ale o těch hrubých chybách, takové jsme na podzim prostě nedělali," podotkl Kovačík, jehož tým v dosavadních třech jarních utkáních získal pouhý bod a před zápasem ve Žďáře utržil domácí pětigólový debakl od Otrokovic.

To v kabině FC Žďas panuje se ziskem v odvetné části spokojenost. Výhra nad Starou Říší znamená šest bodů ze tří utkání.

„Je to dobrý počin, i když je škoda té porážky v Pelhřimově. Teď máme Otrokovice, které chceme taky porazit. V naší situaci musíme jít zápas od zápasu, nic jiného nám nezbývá," řekl Nedvěd.

Pomoci Žďáru v boji o záchranu by mohla i Stará Říše, kterou čeká Uherský Brod. „Nezbývá nám nic jiného než ho porazit, ale v týmu s dvanácti hráči budu moct asi těžko něco zásadního za týden změnit," pokrčil rameny Kovačík, který nakonec odmítl angažovat tři hráče z Pobřeží slonoviny, z nichž do dvou posledních utkání zasáhl pouze Bi Benny Didix Zata. „Nepřesvědčil mě ani on, ani ti dva zbylí, co jen trénovali. I když mi manažer, který nám je doporučil, tvrdil, že nám budou ku prospěchu, tak na divizi nemá ani jeden z nich," mávl rukou Kovačík s tím, že se nejednalo o fotbalisty Třebíče, která má ve svém kádru také hráče z Pobřeží slonoviny. „Tohle byli úplně jiní kluci," dodal.