Na programu je mimo jiné i dohrávka 16. kola krajského přeboru mužů. Být, či nebýt v krajském přeboru? Tato hamletovská otázka se line fotbalovou veřejností ve Velké Bíteši i v Moravských Budějovicích.

Oba týmy hrají o záchranu a oba týmy se také utkají ve čtvrtečním duelu. Hlavně neprohrát Na jaře získaly Budějovice 5 z celkových 17 bodů a vědí, že další ztráty by pro ně mohly být kritické. „Chtěli bychom urvat aspoň bod. Když v Bíteši neprohrajeme, tak máme velkou šanci na udržení,“ ví trenér Moravských Budějovic Pavel Vranka.

Jako v ostatních mančaftech ze spodních vod tabulky i v Moravských Budějovicích přes zimu obměnili a omladili kádr. „Jako u většiny týmů došlo k omlazení, a proto výsledky nejsou takové, jaké by měly být. Příkladem je minulý zápas, kdy jsme vedli dva nula. Zkušené mužstvo by vedení udrželo. Ale je pravda, že na klucích je vidět bojovnost a nasazení,“ uznává trenér.

Na začátku jara čekali na Budějovické těžcí soupeři jako Ždírec nebo Bystřice. „V posledních dvou kolech jsme sice dostali docela dost gólů, ale naopak nám začaly i padat. Navíc máme těžké soupeře, pohybující se okolo nás v tabulce doma, což je určitá výhoda,“ potvrzuje naděje Vranka.

V minulém zápase si fotbalisté Velké Bíteše na domácím hřišti poradili s na jaře také tápajícím Humpolcem. „Minulý zápas se nám vydařil,“ potvrdil trenér Spartaku Ladislav Němec. Body k záchraně však potřebují stále jako sůl.

To moc dobře ví i trenér Němec. „Je to pro nás velice důležitý zápas. Bereme jenom tři body, od zápasu očekávám hlavně bojovnost.“

Bíteš by se výhrou na domácí půdě přehoupla přes Jemnicko a zároveň se dotáhla na čtrnáctou příčku, kde se zatím usadil její čtvrteční soupeř. „Momentálně hrajeme to, na co máme, náš kádr je hodně úzký,“ uznává Němec a dodává: „Mám k dispozici akorát jedenáct hráčů, a to jen když zavřu všechny oči. Myslím tím hráče, kteří mají na krajský přebor.“

Edita Palkovičová