„Dá se říci, že 1. červenec tohoto roku byl dnem, kdy jsme přepsali dějiny našeho klubu. Začalo se s bouráním a následnou výstavbou našeho „sportovního chrámu“. Bourací práce ovšem započaly již v posledním červnovém týdnu, vždy během odpoledních hodin. Hlavní gró prací ale opravdu započalo sobotou 1. července 2017 za účasti fotbalistů, fanoušků, ale i ostatní sportovní veřejnosti. Předem avizovaná brigáda splnila i ta nejtajnější očekávání, neboť plánované brigády se aktivně zúčastnilo v průběhu dne na čtyři desítky lidí! Následující tři víkendy přinesly dobrou brigádnickou účast, která se pohybovala okolo dvaceti brigádníků. Celkem se prací za první tři týdny účastnilo na 160 lidí, v počtu jsou zahrnuti i ti, kteří chodili na kabiny opakovaně. Během pěti měsíců se tak v podstatě podařilo nově postavit celé kabiny, včetně fasády objektu,“ pochvaluje si předseda oddílu Libor Skryja.

DO JARA HOTOVO

Stavební kvapík v celku účastníka krajské I. B třídy je na místě. Již koncem března totiž začínají jarní odvety, které svěřenci kouče Pavla Kříže odehrají doma.

„Ačkoliv se zvenku může zdát, že je vše v podstatě hotovo, uvnitř se ještě dokončují elektrikářské práce. Hotové jsou všechny příčky a odpady, nataženo vodovodní potrubí, zatepleny a nainstalovány sádrokartonové stropy. Začnou obkladačské práce ve sprchách a na podlahách. Musí se obložit všechny toalety a prostory u rozhodčích. Důležité byly dvě říjnové víkendové brigády, které měly za úkol vybetonovat všechny podlahy. Zdá se, že kabiny by měly být připraveny ke svému provozu podle předpokladů 25. března, kdy by se zde měl odehrát první soutěžní zápas A týmu,“ sdělil předseda svrateckého oddílu, který nezapomněl na poděkování pro všechny stavebníky.

Ilustrační foto.
Děti v Herálci měl sledovat neznámý muž

„Nebudu vyjmenovávat všechny, ale pár jmen uvést musím. Tím prvním je Jaroslav Šoustar, to on má na starosti celý průběh výstavby kabin. Dále obrovské penzum práce se svojí technikou odvedl Miroslav Mahel, Václav Binko zajišťoval veškeré instalatérské práce, elektřinu mají na starosti především Marek Hron a Jiří Trávníček starší. Práci na střeše pak zajišťovala firma Tomáše Strachoně,“ vyzdvihl Libor Skryja.