V pátek měly kluby, působící v letošním ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy i ve všech třech skupinách moravskoslezské divize, obdržet aktuální informace směrem k jarní části.

Vzhledem k čtvrtečnímu zrušení nouzového stavu Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR se tak nestalo. „Musíme počkat minimálně do pondělí, jak politická reprezentace dál rozhodne. Podle toho pak budeme kluby informovat,“ sdělil Radek Šindelář, vedoucí sekretář Řídící komise pro Moravu.

Dávat klubům podklady, které hned příští den pozbudou platnosti, totiž svazové vedení nechce. „To, co měl pan předseda Nezval pro kluby připravené, třeba může dál platit, ale také vůbec nemusí. A dělat v tom chaos tím, že nejprve klubům něco řekneme, abychom jim další den poslali zprávu, že už to neplatí, rozhodně nechceme,“ zdůraznil.

Jedna skutečnost je ovšem jistá. Nedělní dohrávka osmého kola MSFL mezi juniorkou Olomouce a Vyškovem se hrát nebude. Stejně tak je jasné, že o příštím víkendu jarní boje v naší třetí nejvyšší soutěži pro všechny další kluby rovněž nezačnou. „Kromě hráčů ligových juniorek ostatní týmy nemůžou trénovat, o zápasech ani nemluvě. Start jara je odložený, otázka dalších termínů je nyní velice nejistá,“ připomněl.

Variant možného vývoje druhé poloviny letošního soutěžního ročníku je poměrně dost. „Vaříme z vody, to je realita. Máme dobře nějakých deset variant, přičemž asi o žádné se nedá říci, že by byla reálnější než ostatní. Všichni už bychom si přáli, aby se mohlo sportovat, ale musíme čekat,“ krčil rameny Šindelář.

Všechny tři kluby z Vysočiny se měly v úvodním jarním kole o příštím víkendu představit na domácích hřištích. Velké Meziříčí mělo v sobotu přivítat Frýdek-Místek, o den později by na juniorku FC Vysočina čekal souboj s Uherským Brodem. Fotbalisté Nového Města pak měli taktéž v neděli přivítat v azylu na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou celek Znojma.