Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V zápase Bíteše se Zastávkou padlo deset gólů

Žďársko - Porce přípravných utkání pokračuje i v pracovním týdnu. Jako generálku na vzájemný zápas v 1. kole Poháru ČMFS mohly pojmout svá utkání Žďár a Velké Meziříčí.

25.7.2008

PŘESTŘELKA. Fotbalisté Velké Bíteše (ve žlutém) si v zápase se Zastávkou zahráli na přestřelku. Soupeř hrající I. B třídu Jihomoravského kraje nakonec zvítězil 6:4. Foto: Deník/Josef Němec

Hrála i Velká Bíteš, která nakonec podlehla I. B třídu Jihomoravského kraje hrající Zastávce. Rezerva Velkého Meziříčí také neuspěla a dostala příděl od Hartvíkovic.

V. MEZIŘÍČÍ – ROSICE 2:0

První poločas byl jednoznačně v režii domácích, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Nejprve se za obranu dostal Kratochvíl a otevřel skóre. Druhý gól vstřelil po standardní situaci obránce Patrik Mucha.

Ve druhé půli se karty obrátily a Rosice byly hodně nebezpečné. „Vizuelně jsme byli lepší, ale ze šancí Rosic moc velkou radost nemám. Dostali jsme se zbytečně pod tlak,“ řekl jeden z meziříčských koučů Miroslav Karpíšek.

Góly: Kratochvíl, P. Mucha. Poločas: 2:0. V. Meziříčí: Richter – Berka (70. L. Střecha), P. Mucha (70. Netolický), Fober, Vyskočil (70. Z. Mucha) – Pánek, L. Němec, F. Pokorný, O. Loup – Kratochvíl, Havlíček (46. Průša).

CHRUDIM – ŽĎÁR N. S. 3:1

Hodně kvalitní konfrontace dvou skupin divizí byla k vidění v Chrudimi. Domácí šli v prvním poločase do vedení. Šance na změnu skóre měl především Bojda, ale ve třech jasných případech střelecky selhal. Chrudim zvýšila svoje vedení.

Čestný úspěch Žďáru zaznamenal Bratršovský. „Byl to hodně solidní zápas. Chrudim je našlápnutá. V jejím středu hraje třeba Petr Vladyka, takže kvalita tam byla. Škoda našich neproměněných šancí,“ podotkl žďárský kouč Libor Štourač.

Gól Žďáru: Bratršovský. Poločas: 1:0. Žďár: Pospíchal - Řeháček, Heide, Šindelka – Mašek, Otoupalík, Bratršovský, Horák, Litochleb - Bojda, Zedníček (36. Růžička, 76. Lossgott).

V. BÍTEŠ – ZASTÁVKA 4:6

V přestřelce byli efektivnější hosté, kteří hrají I. B třídu Jihomorvaského kraje. „Útoky vítězily nad obranami. Dělaly nám velké problémy rychlé narážečky soupeře. Ale vědu z toho neděláme, protože kluci měli za sebou hodně náročný trénink,“ řekl asistent velkobítešského trenéra Libor Bednář.

Góly V. Bíteš: Buchta 2, Hammer, vlastní. Poločas: 2:3. V. Bíteš: Šula (46. Hemala) – Láznička, Pohl, Pelán, Šeba (46. Horký) – Antoš, Němec, Dvořák, Škorpík – Hammer, Buchta.

HARTVÍKOVICE – V. MEZIŘÍČÍ B 5:0

Velkomeziříčská rezerva sice měla do utkání lepší vstup a vytvářela si i šance, které ovšem bravurně likvidoval domácí gólman Chalupa. „Pak jsme jim namazali na dvě branky,“ lituje meziříčský kouč Jan Fňukal.

Do druhého poločasu nastoupily obměněné sestavy a hosté ještě třikrát inkasovali. „Už tam byl k vidění rozdíl v soutěžích. Nám ke konci docházely síly,“ dodal Fňukal.

Poločas: 2:0. V. Meziříčí B: Kučera – Invald (46. Mezjlík), Střecha (46. Žák), Kružík, Souček – Veselý (46. Kubiš), Pol, Smejkal, Kafka – J. Pokorný, Dufek.

Autor: Ondrej Dudáš