Hráči měřínské Jiskry získali devět z dvanácti dosavadních bodů na domácí půdě, kde pouze prohráli s vedoucím Rantířovem. Trenér Jiskry Karel Kružík vyhlásil před nadcházejícím domácím dvojzápasem s Nedvědicí a Rokytnicí jasný cíl, zisk šesti bodů.

„Pro nás jsou ta utkání odrazovým můstkem k tomu, abychom se dotáhli ke špičce tabulky. Pokud je zvládneme, budeme v klidu před závěrem podzimu. Body doma nechceme rozdávat,“ zdůraznil Kružík.

Nedvědice je na tom podobně, také ona sbírá body především doma. Před dvěma týdny však dokázala získat první venkovní bod ve Velké Bíteši, v neděli by na to ráda navázala.

„Budeme se snažit napodobit náš výkon z Bíteše, tedy opřít se o pozornou defenzivu. Věřím, že navážeme na naše poslední výkony, které mají vzestupnou tendenci. Měřín má jednu z nejlepších obran, nebude to nic lehkého, abychom se dokázali prosadit v útočné fázi. S případným ziskem bodu bych byl spokojený, drželi bychom se v klidném středu tabulky,“ řekl kouč Nedvědice Michal Havlíček.

Nedělní utkání mezi Měřínem a Nedvědicí začíná na hřišti Jiskry v 15.00. Zbylý čtyřlístek celků ze Žďárska v I. B třídě se o víkendu představí na hřištích svých soupeřů.

Fotbalisté Herálce (v modrém), vedoucí celek tabulky I. A třídy – skupiny B, se v neděli představí v okresním derby na hřišti nováčka z Moravce.
Připraví lídru první prohru Moravec?