„Když hrajete na hřišti takhle kvalitního týmu, tak se tohle hodně těžko otáčí,“ říká velkomeziříčský kouč Miroslav Karpíšek. Jeho svěřenci alespoň v závěru zásluhou Průši snížili. Ale to byla jen kosmetická úprava.

„V poločase byla v kabině bouřka. Kluci k tomu zápasu nepřistoupili optimálně. S tímhle se na půdě soupeře tohoto kalibru uspět nedá,“ říká Karpíšek, který připouští i psychický handicap.

„Jde o to, že jsme úvodní dva góly dostali z penalty. To vám na sebevědomí nepřidá. Nechci polemizovat o tom, jestli obě byly nebo ne. Každopádně útočníci Líšně to udělali hodně chytře a rozhodčí byl blízko,“ podotýká kouč.

Ten se bude muset v dalších zápasech obejít bez ofenzivního Ladislava Němce, který se nechal vyloučit. „Ze strany líšeňského hráče tam šlo o oplácení souboje a Laďa neudržel nervy na uzdě. I tady se projevila vyzrálost líšeňského týmu. Náš hráč zůstal stát, jejich spadl. On v zápase schytá hodně ran, ale taky jich dost rozdá. Teď prostě rozhodla zkušenost,“ dodal Karpíšek.

Opět se tak vnukla myšlenka, zda by na hřišti nebyl potřeba bývalý kapitán Jiří Hort, který dokázal mužstvo strhnout. „Musíme se prostě s jeho absencí vypořádat a ne se na ni vymlouvat. Ano, Hort dokázal kluky vyhecovat, ale taky se nám stalo, že jsme zápas nezvládli a on byl na hřišti,“ uzavřel trenér. (