Tři okresní derby celků ze Žďárska byla k vidění v uplynulém kole této soutěže. V tom prvním Radešínská Svratka se štěstím zdolala Bohdalov 2:0. Poslední Štěpánov přivítal druhý Měřín, ze zisku tří bodů se po výhře 2:1 radoval papírový favorit zápasu.

CHYBÍ BRANKY

„Znovu rozhodla koncovka, podobně jako minule v Lukách, kde jsme měli vyhrát, jenže nedáváme branky. Fotbalově to od nás není špatné, ale rozhodují góly a těch jsme v celé soutěži dali nejméně. Nejvíce to bylo cítit při derby v Nedvědici, kde jsme o půli měli vést 3:0, místo toho to bylo 1:1 a nakonec jsme prohráli 1:5,“ lamentuje nad střeleckým trápením svých oveček trenér Železářů Jiří Lukášek.

O šancích na záchranu hodně napoví výsledek nedělního utkání na hřišti předposlední Rokytnice. „To je pro nás rozhodující zápas, boj o šest bodů. Musíme tam vyhrát, urvat to silou a bojovností, nic jiného nám nezbývá. Pokud v Rokytnici prohrajeme, sotva můžeme přemýšlet o záchraně,“ uvědomuje si Lukášek.

Jen o málo lépe než Štěpánov je na tom sousední rival z Nedvědice. Také ona doma v neděli doplatila na mizernou koncovku a podlehla béčku Velké Bíteše 0:1.

„To je velká komplikace, přitom herně i převahou příležitostí jsme na tři body měli. Bohužel nemáme stoprocentní důraz v koncovce, což je dáno i spoustou mladých hráčů v kádru, ti ještě nemají potřebné zkušenosti. Po vítězství 5:1 nad Štěpánovem jsem si myslel, že jsme naši střeleckou mizérii prolomili, jenže je to opět špatné. Navíc se zranil náš nejlepší útočník Zdeněk Prudký, který má problémy s kolenem. Vypadá to na absenci na tři týdny, věřím, že ještě stihne závěrečná kola letošního ročníku,“ doufá kouč Nedvědice Vratislav Kostelan.

BOJUJÍ O POSTUP

V I. A třídě – skupině B opět potvrdil svoji jarní sílu lídr tabulky, rezerva divizního Žďáru. Ta doma v sobotu deklasovala Budišov 5:0. „Tentokrát jsme podali opravdu výborný výkon, byly tam podařené kombinace, hlavně v první půli skutečně parádní. Musím celé mužstvo pochválit za výkon i nasazení,“ vysekl svým ovečkám poklonu trenér Žďáru Ladislav Jun, který už musí odpovídat na otázky případného postupu.

„Soutěž chceme vyhrát, o postupu se ale bavit nechci, to je otázka spíše na vedení. Nestresujeme se, chceme se bavit fotbalem, uvidíme, na co to bude stačit.“

Šest bodů na lídra tabulky ztrácí fotbalisté Herálce, kteří doma zdolali Jemnicko hubeným výsledkem 1:0. „Konečně už se na naši hru dalo koukat, hráči si začínají věřit. Pokud takto budeme pokračovat dál, mělo by to být dobré,“ tvrdí kouč Herálce Jiří Skála, pro jehož tým je pro zbytek ročníku minimálním cílem udržení třetího místa. „Určitě chceme získat post na bedně, na oba týmy před námi už bodově ztrácíme. Kluci ale jsou motivovaní skončit co nejvýše, padly i nějaké sázky v kabině, k tomu však chceme také produkovat pěkný fotbal pro oko diváka.“

DESÍTKA POD PŘEBOREM

BOREC KOLA – Mario Filippi (Žďár B). Urostlý útočník žďárské rezervy podal v sobotním utkání proti Budišovu výborný výkon, navíc přispěl jedním gólem k vysokému vítězství svého celku 5:0.

SMOLAŘI KOLA – Bohdalov. Tři body nechal celek ze Žďárska v derby na hřišti Radešínské Svratky. Převaha a spousta příležitostí nebyly svěřencům trenéra Vítězslava Machatky nic platné, výsledek 2:0 pro domácí hovoří za vše.

UDÁLOST KOLA – Přetahovaná o 2. místo. Za suverénními Rapoticemi jsou na druhém, resp. třetím místě se stejným bodovým ziskem fotbalisté Měřína a Radešínské Svratky. Začíná to čím dál tím více vypadat, že boj o druhé postupové místo bude především v jejich režii.