Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V Herálci se červenalo, Vrchovina dohrávala v devíti

Vysočina – Pořádně žhavé bylo derby mezi fotbalisty Herálce a Vrchoviny v 8. kole východní skupiny I. A třídy. Domácí hráči potvrdili roli mírného favorita, hráči Vrchoviny jim však cestu k vítězství výrazně usnadnili svojí nedisciplinovaností.

25.9.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

Rezerva Žďáru se představila na horké půdě nováčka z Dukovan, odkud si hlavně díky výborným zákrokům gólmana Hajného přivezla bod za remízu 1:1. Moravec nastoupil v Šebkovicích, i přes slibný výkon se z Třebíčska bohužel vrátil s prázdnou.

HERÁLEC – VRCHOVINA B 2:1

Lepší start do derby si hráči Herálce snad ani nemohli přát. Po pár vteřinách hry totiž Boháč přiťukl míč Cachovi a jeho oblouček zapadl do šibenice hostující branky. V dalším průběhu první půle byla hra vyrovnaná, hosté zlobili především rychlými protiútoky, dvakrát hasil v poslední chvíli výbornými zákroky Bednář.

Po změně stran se béčko Vrchoviny dočkalo v 55. minutě, po rohu hlavou vyrovnal Polnický. Jenže poté se zbytečně nechali vyloučit Blažíček s Josífkem a hosté dohrávali posledních dvacet minut pouze v devíti. Herálec si vytvořil převahu, ale doplácel na svoji zbrklost. Až pas Uchytila v 77. minutě hlavou usměrnil Boháč a rozhodl o zisku tří bodů pro domácí Herálec.

Góly: 1. Cach, 77. Boháč – 55. Polnický. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 2:4. ČK: 0:2 (59. Blažíček, 69. Josífek). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Herálec: Bednář – Bříza (65. Slováček), Forchtsam, Hamák, Uchytil (87. Škorpík), Skála, Cach, Holec, Boháč, Bureš, Kovář (75. Čejka). Vrchovina B: P. Skryja – Duda, Bača, Mrkos, J. Skryja – Blažíček, Vašíček, Josífek, Žák, Slavíček (83. Buřval) – Polnický.

DUKOVANY – ŽĎÁR B 1:1

Domácí začali náporem, ale v úvodní čtvrthodině neproměnili tři samostatné úniky, dva zahodil Koníř a v jednom případě selhal Koudelný. Skóre tak otevřel po přímém kopu Kunc. Jenže netrvalo dlouho a po centru hostí si srazil míč do šibenice Jašek. „Pěkný gól, ale bohužel do špatné sítě,“ ironicky poznamenal dukovanský trenér Rostislav Štork, který svému svěřenci nic nezazlíval. Vrátit vedení mohl jeho týmu ke konci poločasu Koníř, ale jednou po kličce brankáři minul a ve druhé příležitosti žďárskou svatyni přestřelil.

Po změně stran měli i jednu možnost ke skórování hosté, ale obrat se nekonal. Rozhodnout mohl ke konci Koudelný, ale hostující gólman Hajný jeho střelu vyrazil a poradil i s následnou dorážkou Koníře. „Ten měl čtyři tutovky. Mohli jsme nakonec i prohrát, ale dva body jsme ztratili,“ shrnul domácí kouč.

Góly: 12. Kunc – 16. Jašek (vlastní). Rozhodčí: Šetek. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Žďár B: Hajný – Musil, Janů, Nedvěd, Gančev (46. Havlík), T. Peňáz (79. Lukáš), Z. Peňáz, Sláma, P. Ločárek, M. Filippi (73. Růžička), T. Ločárek.

ŠEBKOVICE – MORAVEC 3:1

Šebkovice potřebovaly po těsných porážkách a remízách naplno bodovat, což se jim nakonec podařilo, i když se výhra nerodila lehce. Ve 22. minutě sice domácí poslal do vedení gólem z penalty Říha, ale radost z vedení trvala pouhé čtyři minuty. Po dlouhém nákopu se řítil sám na brankáře Juračka a ze souboje vyšel vítězně. Úvod druhé půle patřil důraznějšímu Moravci. Nejdříve se poprvé vyznamenal Klubal, který vytěsnil jistý gól, aby o deset minut později vyrazil i přesnou střelu z trestného kopu. Při další šanci zachránila Šebkovice tyč.

Po přečkání krušných chvil se osmělili i domácí. Na trestný kop si zaběhl za obranu Pavel Kotačka a hlavou křížně na vzdálenější tyč vrátil svému týmu vedení. Hosté pokračovali v důrazné aktivní hře, ale vyloženou šanci si už nepřipravili. V 89. minutě neudržel jinak bezchybný Pokorný prudší nákop domácích a před ním dotírající Chytra měl už jednoduchý úkol – 3:1.

Góly: 22. Říha (PK), 74. P. Kotačka, 89. Chytra – 26. Juračka. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský (34. Kachlík), Toufar, Juračka, Smolík, Urbánek (83. P. Kudiovský), Kovář, Černý, Christian (87. Broža), Šebek, Štěpánek.

Autor: Tomáš Pohanka

25.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M. „V sobotu za rozednění jsme měli sraz v lovišti, jinak to nešlo,“ usmál se rybář Karel Malivánek mladší.
12

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

I přes svůj handicap se Oldřich Tatíček z Rokytna vydal do volební místnosti.
8

Šel jsem volit, abych si později nemusel nadávat, prohlásil senior

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Žďár nad Sázavou – Hned úderem 14. hodiny v pátek 21. října začali lidé ve Žďáře hlasovat pro své favority do sněmovních voleb. Někteří i chvilku čekali - o pár minut dříve přišli třeba první voliči, jejichž volební místností je ve žďárském gymnáziu. Po 14. hodině se hned začali trousit další.

Meziříčští při volbách hlasují také o náměstí

Velké Meziříčí – Obyvatelé Velkého Meziříčí vstoupili úderem čtrnácté hodiny do volebních místností, aby vhodili obálky se svými kandidáty do volebních uren. Odstartováno bylo ale také jejich historicky první referendum.

Žďár hledá další osobnost, která získá cenu města

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice začala přijímat nominace na Cenu města Žďáru nad Sázavou. Hodlá ji udělit již potřetí. „Stalo se to vlastně už tradicí, letos jsme ocenili osobnost města již podruhé,“ poznamenal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.