Hartvíkovice, které v minulém kole utrpěly první porážku v sezoně, dnes hostí kvalitní tým Bystřice. „Je to nepříjemný soupeř, který umí zahrát proti komukoliv, ale na druhou stranu má slabší obranu s divokým skóre (20:20 – poznámka autora),“ je si vědom kvality soupeře hartvíkovický kouč Karel Kolesa.

Jeho tým se bude muset otřepat z první porážky v sezoně, kterou v minulém kole utrpěl v Třebíči. „Uděláme všechno proto, abychom tu porážku odčinili,“ má jasno trenér Hartvíkovic, který by s výjimkou středopolaře Jakuba Mička, nad jehož startem visí otazník, měl mít k dispozici kompletní kádr.

„Z posledních pěti zápasů chceme získat alespoň deset bodů, je to takové zbožné přání, pak budeme spokojení,“ prozrazuje nejbližší cíle hartvíkovický lodivod.

Bystřické fotbalisty dnes čeká pořádné tvrdý oříšek. Zajíždějí totiž k lídrovi tabulky Hartvíkovicím. „Domácí jsou jasným favoritem. My máme nevyrovnané výkony, a navíc nás trápí velká marodka. Ke zraněním se nám přidala i chřipková epidemie,“ přibližuje aktuální stav kádru kouč Zdeněk Hovorka, který u ž v minulých duelech musel hrát s dorostenci a hráči z B-týmu. „Jenže zítra nebudu mít k dispozici ani nikoho z béčka.“

Hartvíkovičtí v minulém kole poprvé ochutnali hořkost porážky, když jim třebíčská rezerva nasázela tři branky. „Nemyslím si, že by je to nějak ovlivnilo. Hrají doma a navíc mají zkušený mančaft,“ uznává Hovorka, který si vzpomíná na poslední vzájemné utkání, ve kterém jeho tým dostal podle jeho slov pořádný „világoš“. Odjel s porážkou 3:0.

„Mají dobrý a rychlý přechod do útoku, ze kterého se dokáží prosadit. V zadu mají skvělého gólmana Chalupu, který jim spoustu zápasů vychytal,“ vyzdvihuje pozitiva soupeře. „Rozhodně tam nejedeme odevzdaně. Rádi bychom favorita potrápili, ale musím uznat, že v takovém stavu v jakém je náš kádr, to bude těžké,“ dodává.