Souboj dvou nováčků Nové Vsi a Křižanova ve čtvrtek překazil déšť. Pro trenéra Nové Vsi Jana Nečase to ale nebyla jediná pohroma. „O víkendu jsme měli domluvený zápas s Janovicemi, ale ty nám utkání odřekly,“ povzdechl si kouč.

„Je to špatné, narychlo teď sháníme soupeře na víkend,“ dodal Nečas.

Novou Ves čeká příští týden ostrý start v krajském přeboru s Okříškami.

Zajímavý duel je na programu v neděli. Od 10 hodin přivítá ambiciózní Štěpánov, který je asi největším favoritem okresního přeboru, tým Rozsoch. Ty budou v nadcházejícím ročníku bojovat o návrat do I. A třídy, se kterou se musely rozloučit. „Pro nás je to poslední přípravný zápas před startem sezony, ale opět nebudeme kompletní,“ povzdechl si trenér Rozsoch Pavel Bureš.

„Bude chybět šest lidí ze základu, budeme to muset odehrát s náhradníky,“ řekl Bureš a dodal: „Kvůli dovoleným a zraněním hráčů to vypadá, že kompletní budeme až na první soutěžní utkání s Mohelnem."

Generálku si v neděli od 17 hodin odbude i Velká Bíteš. Tým, který v minulé sezoně do posledního kola bojoval o udržení v krajském přeboru, zavítá na Borovinu. „ Na devadesát procent nastoupíme v sestavě, kterou chceme poslat i do prvního soutěžního utkání proti Jemnicku,“ řekl asistent trenéra Velké Bíteše Libor Bednář.

Bíteš ještě neuzavřela soupisku pro novou sezonu. „Jednáme s Velkým Meziříčím o dvou hráčích, kteří mají zkušenosti i z A-týmu, vše je na dobré cestě,“ prozradil Bednář.

-------------

Program

SOBOTA
Chrudim – V. Meziříčí, 10.15
Žďár n. S. – Tesla Pardubice, 10.15
Věžnice – V. Meziříčí B, 17.00


NEDĚLE
Vrchovina – Polička, 17.00
Borovina – V. Bíteš, 17.00
Čebín – Křižanov, 17.00
Bohdalov – Žďár n. S. B, 17.30
Nová Ves – soupeř, čas i místo v jednání
Štěpánov – Rozsochy, 10.00
Vrchovina B – Kameničky, 15.00
Bory – Křoví, 17.00
Měřín – Radostín B, 18.00