„V I. A třídě a v krajském přeboru se zde před pěti lety hrálo v 10 hodin.

„Ale na premiérovém losovacím aktivu divize po postupu nám bylo naznačeno, že bychom to měli alespoň o čtvrt hodiny posunout,“ vzpomíná v současné době trenér velkomezeříčského béčka Kamil Krejčí. V divizní éře se tak ve městě pod dálničním mostem začíná v nedělních 10.15. Velké Meziříčí je proslulé vysokou návštěvností zápasů. Jedním z důvodů je právě dopolední termín.

„Na fotbal sem jezdí i hráči a fanoušci z okolních týmů. Návštěvnost je tak rapidně vyšší,“ vysvětluje Krejčí.

Se stejným myšlenkou koketovali v nedávné době i ve Žďáře nad Sázavou. Divácky se ovšem nic nezměnilo, a tak se na Bouchalkách opět hraje v tradiční nedělní odpoledne.

„Myslím, že je to pro lidi ideální čas. Přiznám se ale, že jsme před touto sezonou opět uvažovali o dopoledni,“ prozradil žďárský sekretář Pavel Vašek.
Ostatní týmy se drží úředního začátku. Mění pouze dny. V Třebíči se předchozí sezonu hrálo v sobotu. „Návštěvnost je lepší v neděli. Potvrdil to i názor samotných diváků, kterým to vyhovuje více,“ vysvětlil sekretář HFK Třebíč Milan Bulička.

Pelhřimov už třetí ročník začne v neděli. „Už poslední rok v krajském přeboru jsme zrušili sobotu a návštěvnosti to pomohlo,“ podotýká organizační pracovník Jiří Matiášek