Vyrovnané utkání přineslo hektický závěr, v němž mohl padnout gól na obou stranách. Domácí fanoušci si žádali penaltu poté, co hostující Jaromír Chololáč zastavil průnik Patrika Sekničky. „Mluvil jsem s naším stoperem a říkal, že se ho ani nedotkl. Takže pochvala rozhodčímu, jak to viděl," komentoval situaci hostující útočník Miloš Prášil.

Na druhé straně mohl naopak rozhodnout střídající David Čech, ale propadlý míč za obranu namířil z jeho kopačky těsně vedle. „To už by pro nás byl hřebíček do rakve," připustil Kučerňák.

Jeho hráči bojovali, ale ve třech brankových šancích se jim ani jednou nepodařilo trefit vymezený prostor. „Největší problém je v přechodu z obrany do útoku. Potřebujeme hráče do vápna. Kluci se rvou, ale kvalita prostě chybí," vypočítal Kučerňák chybějící herní aspekty.

Bohunice se i přes zisk bodu poroučely na dno tabulky, jelikož Spytihněv v souběžně hraném utkání porazila Tasovice 1:0 a přenechala chvost pořadí právě brněnskému celku. Bystřice drží sedmou pozici. „Bod bereme. Nedokázali jsme celý zápas hrát po zemi. Jakmile vypnula záloha, dostávali jsme dopředu jen vysoké míče a s těmi si domácí obránci poradili. Jsme spokojení s tím, že jsme po delší době aspoň nedostali gól," hodnotil výkon nejlepší střelec Bystřice.

Prášil představoval pro obranu Bohunic permanentní hrozbu zejména v prvním poločase. Blýskl se těsně před pauzou technickou střelou do horního rohu branky, kterou ale stejně výtečně vytěsnil gólman Marek Gruber. „Stačil půlmetr a byl to gól. Klobouk dolů před zákrokem brankáře," vysekl Prášil pochvalu domácímu muži v rukavicích.

Velké Meziříčí se představí doma

Sílu Bohunic prověří v dnešním dohrávaném 18. kole Vrchovina, která v sobotu poprvé na jaře vyhrála. K venkovnímu utkání se chystá i Bystřice a čeká ji další tým ze spodních pater tabulky Tasovice.

Výhodu vlastního hřiště okusí jako jediné Velké Meziříčí, které bude chtít nechat zapomenout na odevzdané výkony z poslední doby. V duelu s Bystrcí, jenž začíná rovněž v 17 hodin, půjde svěřencům Libora Smejkala o udržení čtvrté příčky. Devátá Bystrc totiž ztrácí pouhý bod.