V Bohdalově už došlo k první změně. Trenér Václav Hospodka nabídl po nedělním výprasku od béčka Třebíče rezignaci, kterou vedení oddílu přijalo.

Dalo se to čekat. Bohdalov v průběhu loňského jara a léta opustila většina opor základní sestavy, za něž nepřišla adekvátní náhrada. Od prvních kol se tak celek ze Žďárska usadil na dně tabulky. Ani v zimě však nedošlo k posílení mladého kádru a první dvě jarní kola přinesla vysoké prohry 0:4 v Rapoticích a 0:3 s Třebíčí B. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Václav Hospodka u mužstva po devíti měsících skončil.

„Zápas s Třebíčí byl poslední kapkou. Ukázalo se, že pouze s vlastními odchovanci, navíc s mladými hráči bez zkušeností se I. A třída nedá hrát. Asi jsme měli před sezonou velké oči, když jsme si mysleli, že to půjde. Tým postrádá vůdce. Hráčům nechybí pouze fotbalovost, ale také vůle, bojovnost i taktické myšlení,“ nebral si servítky Hospodka.

O Hospodkově nástupci bude dnes jednat klubový výbor. Prozatím mužstvo převezme předseda oddílu Alois Matějíček. „Žádného trenéra v rukávu nemáme, v neděli ve Štěpánově budu na lavičce já. V každém případě ale chystáme další omlazení kádru. Po prohře s Třebíčí je naše záchrana v rovině utopie a hlavní je mužstvo nachystat na novou sezonu, zřejmě v I. B třídě. Promluvíme i s hráči, jak se k situaci hodlají postavit,“ sdělil Alois Matějíček.

V Rozsochách nic nevzdávají

Neradostné časy zažívají také v Rozsochách. Ty nejdříve prohrály v důležitém záchranářském duelu v Šebkovicích 0:3.

„Ten zápas nemá cenu hodnotit, protože na malém pískovém hřišti, za silného větru neměl s fotbalem nic společného,“ tvrdí trenér Pavel Bureš.

Nedělní domácí porážka s Telčí však oddíl z Bystřicka přikovala na předposlední místo, přičemž nejbližší soupeři se vzdálili na čtyři, respektive pět bodů.

„Utkání s Telčí rozhodla penalta, která nebyla. K tomu však nemá cenu se vracet. Teď nás čekají Hrotovice, které na mě na podzim udělaly velký dojem. V každém případě ještě nic neskládáme. Soupeři nám sice odskočili, ale pořád nás čeká dostatek zápasů, ve kterých můžeme naši ztrátu smazat,“ dopředu neskládá zbraně kouč Bureš.