ŽĎÁR B 1. místo 6 bodů

Devět vstřelených a žádný inkasovaný. Taková je gólová bilance nováčka I. A třídy a prozatímního lídra. Asi ani sami žďárští nečekali tak snový úvod. Otázkou je, nakolik jsou jejich výsledky dány kvalitou kádru, kvalitou jejich dvou soupeřů a v neposlední řadě úrovní ligy. „Je ještě hodně brzy, ale ze soutěže mám hodně rozpačitý dojem. S našimi výsledky jsem samozřejmě plně spokojen a jsem zvědav, jak nás prověří těžší soupeři,“ hlásí trenér Pavel Kubiš.

HERÁLEC ZR 6. místo 3 body

Domácí výhra nad Štěpánovem a smolná prohra v Budišově. Pro novice zdálo by se dobrý start . Kormidelník Jiří Skála však není úplně spokojen: „Mohli a měli jsme uhrát více,“ říká. Ani jeho úroveň I. A třídy zatím příliš nenadchla.

ŠTĚPÁNOV 9. místo 3 body

Poslední z nováčků neměl zrovna jednoduchý los. Z prvních čtyř kol hned tři venkovní zápasy a doma nevyzpytatelný Stonařov. Ten však „železáři“ dokázali udolat a v klubu proto s úvodem panuje střízlivá spokojenost. „Zatím se hodně seznamujeme s novými soupeři, navíc doba dovolených trochu poznamenala naši souhru. Ta by se však již měla zlepšovat a snad nám to pomůže ke klidnému středu tabulky,“ přeje si lodivod Ivo Jílek.

KŘOVÍ 11. místo 1 bod

Loňský nováček i letos ve svých zápasech diváky rozhodně nenudí. Bohužel se mu střelecké dostihy nepodařilo přetavit ve více než jediný bodík. Kamenem úrazu je úzký kádr. Pokud někdo z kvalitní a zkušené jedenáctky vypadne, nastává velký problém.

„Hráči pak nejsou schopni zabojovat a přinutit se k odpovědnějšímu výkonu,“ zoufá si kouč František Klusák. I v této sezoně tak bude určitě platit teze, že Křoví je schopné bez větších problémů s kýmkoliv vyhrát, ale bohužel i prohrát.

V. MEZIŘÍČÍ B 13. místo 0 bodů

Nový trenér velkomeziříčské rezervy Jiří Moravec si určitě představoval lepší úvod svého angažmá. „Úvod nám nevyšel, to je fakt. Zatím nám chybí elán a chuť do hry. Potřebujeme udělat dobrý výsledek, pak se určitě chytneme,“ věří svým svěřencům Moravec.

BOHDALOV 14. místo 0 bodů

Do nové sezony nešli bohdalovští s přehnanými ambicemi. S mladým a nezkušeným kádrem tomu zřejmě ani jinak být nemohlo. První dvě kola ale asi předčila i ty nejčernější prognózy. Což o to, dvoubranková prohra ve Žďáře nebyla žádnou ostudou. S tou však již hraničil nedělní domácí debakl s Rapoticemi 1:8. Nejbližším cílem trenéra Václava Hospodky tak bude spíše psychická vzpruha jeho „jeslí“.

„Hned po nedělním střetnutí jsem se snažil kluky povzbudit. S dospělým fotbalem mají málo zkušeností, takový výsledek proto může přijít. Před námi ale leží ještě spousta zápasů a věřím, že se budeme zlepšovat,“ burcuje své mladíčky zkušený kormidelník.

TOMÁŠ POHANKA