Zatímco Vrchovina ve Vyškově vyrovnaný zápas zvládla a odvezla si tři cenné body, Třebíč po slušném výkonu v první půli dvakrát inkasovala a přes závěrečný nápor si z Tasovic aspoň bod neodvezla.

„Vydřené vítězství, z naší strany to byl vybojovaný zápas,“ oddechl si trenér SFK Vrchovina Richard Zeman a dodává: „Dali jsme gól ze standardky, Vyškov měl také jednu nebezpečnou, ale naštěstí míč skončil vedle. Jinak moc šancí v první půli nebylo.“

Zeman dostál svému slibu a do jarní premiéry nasadil ofenzivněji laděnou sestavu, s útočníky Buchtou a Follprechtem a záložníkem Wolkerem v obraně. Paradoxně gólově se zapsal jediný klasický obránce Lukáš Smetana.

Ve druhé půli se hosté nikam nehrnuli a poctivou obranou Vyškov do výraznějších šancí nepouštěli. „Zblokovali jsme v důležitých chvílích několik balonů, Vyškovu navíc znesnadňoval hru vítr a terén. My jsme naopak mohli v závěru vítězství dvakrát pojistit,“ podotýká Zeman.

V minulé sezoně jeli fotbalisté Třebíče na jih Moravy jako favorité, tentokráte však nikoli. Zatímco v říjnu 2010 dokázali po remíze 2:2 přivézt domů alespoň bod, v neděli dvoubrankovou ztrátu zlikvidovat nedokázali.

„Moc fotbalové krásy zápas nenabídl. Bylo to utkání o vůli, a kdo dá první gól. Důležité jsou pro nás naštěstí tři body, a ne, jak zápas vypadal,“ hodnotil trenér Tasovic Tomáš Šťastný, který přiznal: „První poločas jsme prospali. Soupeř byl lepší. Možná si zasloužil i gól, ale naštěstí jsme žádný nedostali.“

V podobném duchu hovořil i třebíčský kouč Libor Zelníček. „Utkání nemělo nijak valnou úroveň. Byl to typický zápas po zimě, kdy ještě není pořádný trávník, míč skáče, ukážou se technické nedostatky hráčů a to, že mužstva nejsou ještě rozehraná. Myslel jsem si, že se dá v Tasovicích vyhrát. To by ale asi musela být pro nás lepší shoda nějakých příznivějších situací. Za stavu 0:0 jsme z trestného kopu trefili břevno. Kdybychom šli do vedení, asi by zápas dopadl jinak,“ posteskl si Zelníček.

Tasovice se potom dostaly do dvoubrankového náskoku, na který dokázal zareagovat jen jednou Florián.