„Pelhřimov má suverénně nejvíc vstřelených branek, my zase nejméně inkasujeme,“ podotýká vrchovinský kouč Richard Zeman. Zítra ovšem nejede k říčce Bělé s tím, že jeho tým bude jen bezchybně bránit. „To by nám asi nevyšlo, chceme hrát aktivně a prosadit se. Na nulu hrát nebudeme,“ říká smělé plány Zeman.

Pelhřimovský kouč Jiří Cerhan si je této skutečnosti moc dobře vědom: „Čeká nás nesmírně nebezpečný soupeř. Vrchovina má mladý, běhavý tým, kterému nebude chybět po jarních výsledcích ani sebevědomí. Nebude to vůbec snadné,“ předpovídá.

O receptu, jak zdolat houževnatého soupeře se však bavit nechce. „To bych nerad prozrazoval. Řeknu pouze to, že nastoupíme ve stejné sestavě jako v posledním utkání a také budu chtít, aby přístup hráčů byl stejný jako v Jemnici. Nesmíme dopustit, aby se opakovalo to, co se stalo minulou středu v domácím zápase s Herálcem,“ připomíná poslední domácí utkání, které skončilo překvapivou remízou 2:2.

To Vrchovina na jaře papírové outsidery poráží a k tomu už si připsala i nejeden skalp favorita. „Ale pořád máme na vědomí to, že nejtěžší soupeři nás ještě stále čekají a v neděli možná ten úplně nejtěžší,“ podotýká Zeman.

V Pelhřimově ale chce zlomit prokletí. Jako trenér tam nikdy nebodoval a Vrchovina si odsud naposledy odvezla remízu na podzim 2005. „Co jsem mluvil s klukama, tak šlo většinou o smolné porážky. Teď si tam jedeme zápas užít, potrápit hodně kvalitní, útočně laděný tým,“ dodává Zeman.

Ondrej Dudáš, Kamil Vaněk