Ujčov získal během podzimu jednu výraznou posilu. Zkušený brankář Rudolf Šebek, který hájil branku Vrchoviny a v loňské sezoně hostoval v Bystřici nad Pernštejnem, svůj nový klub podržel v klíčových zápasech. „Šebek výrazně přispěl k našemu skvělému umístění,“ pochválil gólmana trenér Ujčova Libor Čepička.

Ten vidí další důvody úspěchů ve stabilizaci kádru. „Náš tým hraje dlouho pohromadě, mladí hráči se v loňské sezoně otrkali a teď těží ze svých zkušeností,“ vysvětlil Čepička. I přesto, že Ujčov okupuje postupové příčky, na I. B třídu v obci u řeky Svratky nemyslí. „Na postup nikdo nemyslí, po zpackané loňské sezoně, jsme se chtěli pohybovat v klidném středu tabulky, to platí i nadále,“ uzavřel trenér.

Naopak velmi hlasitě se mluví o postupu ve Štěpánově, i když jeho trenér Miloslav Císař zůstává skromný. „Vážíme si náskoku, který jsme si na podzim vypracovali a chceme se dobře připravit na jaro, ale nic není rozhodnuto,“ řekl trenér.

Ten může být s výkony svých svěřenců zatím spokojený. „Začali jsme trénovat třikrát týdně a to se pozitivně projevilo. I přes nějaké výhrady ke hře obrany jsem s výkony spokojený,“ dodal Císař.

Na paty oběma týmům šlapou rezervy Bystřice a Žďáru. Obě mužstva ale několikrát na podzim zbytečně zaváhala. Úplně jiné starosti mají v Jimramově. Tým je poslední a na jaře ho zřejmě čekají záchranářské práce. „Hráči mají špatnou tréninkovou morálku,“ vysvětluje příčiny podzimních neúspěchů vedoucí mužstva Jimramova Jaroslav Pajkr.

Děravá obrana a problémy s koncovkou přikovaly fotbalisty Jimramova na samé dno tabulky. „Odehráli jsme vyrovnaná utkání, ve kterých nás body stálo neproměňování vyložených šancí, pak jsme dostali laciný gól a prohráli jsme,“ popisuje průběh většiny podzimních utkání Pajkr.

Radek Špatka