Žďár s Třebíčí mají zatím plný zisk. Zejména rozjetý Žďas, který v týdnu potrápil i druholigovou Jihlavu, se postaral o výborný výsledek. V ambiciózním Rousínově zvítězil vysoko 4:0.

Premiérovou výhru v soutěži si připsal nováček z Havlíčkova Brodu. Velké Meziříčí si po úvodním osmigólovém výprasku v Hulíně zvedlo sebevědomí domácím vítězstvím nad Vyškovem.

ROUSÍNOV – ŽĎÁR 0:4

Hosté z Vysočiny ovládli dění na trávníku od první minuty. Domácí odzbrojili rychlými kombinacemi a neprostupnou defenzivou. Po třech neproměněných šancích se na sklonku úvodní půle trefil Karásek, který zakončil parádní souhru na jeden dotek.

Po změně stran úřadoval žďárský útočník podruhé. Tentokrát si vyskočil na rohový kop a zavěsil hlavou. Nedlouho nato hosté podnikli bleskový výpad od autové čáry, míč se dostal znovu ke Karáskovi, který našel Horáka před prázdnou bránou – 3:0. Konečnou podobu překvapivě vysokého výsledku dal Chmelíček.

„Zápas jsme měli pod kontrolou. Rousínovu jsme prakticky nic nedovolili,“ liboval si žďárský trenér Petr Nedvěd.

Góly: 43. a 50. Karásek, 62. Horák, 78. Chmelíček. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Žďár: Pospíchal – Odehnal, Heide, Šindelka – Bratršovský - Řeháček (85. Sáblík), Chmelíček, Horák (90. Růžička), Vomela – Karásek (65. Bojda), Zedníček.

H. BROD – ŽIDENICE 3:0

Domácí šli za vítězstvím od prvních vteřin zápasu. Už po dvaceti vteřinách se ujali vedení, když Liška ideálně našel Provazníka. Druhý gól domácích by se dal zařadit do kategorie šťastnějších. Zblokovaná střela Šťastného se dostala opět k Provazníkovi, který zamířil mimo dosah hostujícího gólmana.

Ve zbytku poločasu diktovali tempo domácí, kteří se dočkali i třetí trefy. Mareš kolmicí vysunul Lišku, který obstřelil gólmana.

„Nastartoval nás hodně rychlý gól a po pětadvaceti minutách jsme získali rozhodující náskok. Zbytek zápasu se už jen dohrával,“ zhodnotil trenér Havlíčkova Brodu Josef Soural.

Góly: 1. Provazník, 15. Provazník, 23. Liška. Rozhodčí: Trávníček – Langhammer, Svoboda. ŽK: 1:6. ČK: 78. Lajcman (Židenice). Diváci: 350. Poločas: 3:0. Havlíčkův Brod: Adamec – Pertl, Novotný, Háněl (87. Procházka), Mišta – Slanař, Šťastný, Tůma, Mareš (86. Klaus) – Provazník (73. Nechvátal), Liška.

V. MEZIŘÍČÍ - VYŠKOV 3:2

Reparát za ostudu v Hulíně vyšel náramně. Velké Meziříčí se před domácím publikem ukázalo v tom nejlepším světle. Bojovným výkonem eliminovalo sílu favorizovaného Vyškova, který po dramatické bitvě udolalo jednobrankovým rozdílem.

Jihomoravský tým se v prvním dějství k ničemu kloudnému nedostal. Domácí měli zadní vrátka pevně zavřená a více než pět stovek svých fanoušků bavili útočnými manévry. Zejména ofenzivnímu tandemu Staněk – Jirgl to klapalo báječně.

Druhý jmenovaný zahájil úvodní gólovou akci, když ve středu hřiště vyslal do volného prostoru Horta. Ten přesným centrem našel Staňka, který zblízka otevřel skóre. Velkomeziříčský tým mohl vzápětí přidat druhou trefu. Další výpad Jirgla, Horta a hlavičkujícího Staňka ale fantasticky vyrazil vyškovský gólman a následnou dělovku Pokorného zastavilo břevno.

Krátce po změně stran hosté vyrovnali. Lička se dostal k odraženému míčku a přesně zakončil. Průbojný Jirgl však zanedlouho zamotal obraně hostů hlavy, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Staněk.

Šest minut nato však domácí zaspali a bylo srovnáno. Rozhodující gól padl opět z penalty. Velkomeziříčský Loup se prodral do šestnáctky, kde ho poslal k zemi vyškovský zadák. Zodpovědnost na sebe vzal úspěšně Průša a využitým pokutovým kopem zajistil domácím tři body.

Góly: 14. a 57. Staněk (druhá z PK), 76. Průša (PK) - 52. Lička, 63. Vlček. Rozhodčí: Horák. ŽK: 4:4. ČK: 76. Hodinář (Vyškov). Diváci: 520. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Tvrdý - Z. Mucha, Galia (47. Loup), Mifek, Krejčí – Hort (90. J. Pokorný), F. Pokorný, Průša, L. Němec - Staněk, Jirgl (89. Lad. Střecha).

PROTIVANOV – TŘEBÍČ 0:1

Utkání rozhodl jediný gól. Míč od rohového praporku poslal před domácí branku Smažil a nejvýš vyskočil třebíčský Prokop, který hlavou zařídil vedení hostů.

Protivanov si vytvořil tlak až po změně stran, ale hostující obrana v čele s bezchybným gólmanem Beerem mu změnu skóre nedovolila. Hosté si tak připsali do tabulky zaslouženě další tři body.

„Tajně jsme jeli pro bod a vezeme tři. Jsme rádi, že nám vyšel vstup do soutěže. Celé mužstvo podalo velmi slušný kolektivní výkon,“ pochvaluje si trenér Třebíče Karel Kolesa.

Gól: 28. Prokop. Rozhodčí: Jolínek. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Třebíč: Beer – Cenek, Prokop, Václavek, Flekal – Heres (90. Durajka), Křivánek, Koníř, Smažil (82. Anděl) – Rygl, Durda (75. Netoušek).

Ostatní výsledky 2. kola: Hulín - Hrušovany 3:1 (1:0), Líšeň - Konice 3:2 (2:1), Otrokovice - Boskovice 0:2 (0:0), Rájec-Jestřebí - Blansko 1:2 (1:2).

Příští kolo: Hrušovany - V. MEZIŘÍČÍ, ŽĎÁR N. S. – Hulín, Blansko – Rousínov, Židenice - Rájec-Jestřebí, Konice - H. BROD, Boskovice – Líšeň, TŘEBÍČ – Otrokovice, Vyškov – Protivanov.