Žádná převratná novinka. Třetím tým loňského krajského přeboru opět hodlá trápit favority, ale o postupových ambicích mlčí. Trenér Zdeněk Hovorka má ke skromným cílům pádný důvod.

SK BYSTŘICE N. P.

Jeho tým opustili hned dva hráči základní sestavy. Útočník Michal Havlíček neodolal vábení divizního Velkého Meziříčí a štírek z kraje hřiště Miloš Vrzal se ve svých dvaatřiceti letech rozhodl pro návrat do mateřského Štěpánova a bude hrát okresní přebor.

„Tým jsme doplnili dorostenci, kteří by měli dostat šanci. Z tohoto pohledu se velmi slušně jeví obránce Karel Flídr, který je opravdu příslibem,“ vyzdvihuje Hovorka mladého beka.

Bystřický kouč ovšem toužil po důraznějším doplnění. I proto, že při zranění některého z hráčů může přijít zásadní problém. „Takhle jsme na to doplatili třeba v Humpolci, odkud jsme si odvezli pětku, to byla ostuda,“ přikyvuje Hovorka.

S malými výjimkami se záměr trápení favoritů v minulém ročníku dařil. „Tak z poloviny se nám to povedlo,“ přikyvuje.

Bystřici letos čeká relativně snadný začátek. V úvodních pěti kolech má týmy, od kterých se nic převratného nečeká. „Ale z toho hrajeme třikrát s nováčky, kteří celkem solidně posílili. Někdy takové zápasy bývají dost ošemetné a my si musíme dát pozor. Třeba zápas s Novou Vsí je derby a to nemá favorita,“ varuje kouč.

Nová Ves se po roce stráveném v I. A třídě vrací. „Nejspíš budeme bojovat o záchranu,“ přistupuje k ambicím nováčka realisticky trenér Nové Vsi Jan Nečas. Ten bude v sezoně spoléhat hlavně na kolektivní pojetí.

„Máme výkonnostně vyrovnaný tým, nikdo nevyčnívá, náhradníci mohou plnohodnotně zaskočit za hráče ze základu,“ vyzdvihl kouč přednost svého týmu.

„V minulé sezoně jsme byli nejčastěji střídajícím týmem, to svědčí o vyrovnanosti kádru,“ dodal. „Nejvíce zkušeností ale máme v obraně, tam jsou hráči, od kterých čekám, že tým potáhnou,“ vysvětlil Nečas.

TJ NOVÁ VES

Nová Ves by mohla mít v úvodu sezony problémy s rozehraností, protože absolvovala v přípravě pouze dvě utkání. Po výprasku od Rájce si její fotbalisté spravili chuť výhrou nad Přibyslaví. Ostatní zápasy však byly z různých důvodů zrušeny. „S porcí přípravných utkání nemohu být spokojen, ale celkově
hodnotím přípravu kladně, hlavně díky přístupu hráčů k tréninku,“ řekl Nečas.

Ten vyjádřil spokojenost i se dvěma posilami, které se do týmu vracejí z hostování. „Zejména Josefu Šanderovi rok ve Vrchovině prospěl, zlepšil se a míří do základní sestavy,“ chválil hráče Nečas.

Druhou posilou je David Čech, který se vrací do Nové Vsi po roce stráveném na hostování v Rozsochách. „David je typ rychlého průbojného hráče, hodně se snaží, bojuje, ale někdy má problémy s rozehrávkou,“ zhodnotil druhou posilu trenér.

SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ

Až do posledního kola bojovala v minulé sezóně Velká Bíteš o bytí a nebytí. „Rozhodně nechceme aby se to letos opakovalo, v našich silách je skončit do desátého místa,“ naznačil ambice Velké Bíteše asistent Libor Bednář. Ten má spolu s trenérem Josefem Zábojem pro nový ročník k dispozici velmi omlazený tým. „Letos budeme hodně sázet na mládí,“ přiznal Bednář. Bíteš má za sebou v přípravě několik divokých výsledků, ale celkově jsou trenéři s přístupem svých svěřenců spokojeni. „Výsledky jsou dány tím, že jsme často nastupovali s dorostenci nebo s hráči B-týmu,“ vysvětlil Bednář.

Přestože je na soupisce Velké Bíteše přes dvacet hráčů, do zápasů v krajském přeboru jich tolik určitě nezasáhne. „Počítáme maximálně se čtrnácti,“ řekl Bednář. Mezi nimi je i několik posil. „Třeba na hostování z Brtnice je u nás mladý obránce Roman Vyskočil, ten je velice šikovný a počítáme s ním do základu,“ dodal Bednář.

RADEK ŠPATKA
ONDREJ DUDÁŠ