Výsledek? Odjely s ostudou. Obě mužstva dostala tvrdou lekci z produktivity a dohromady si odvezla zdrcující skóre 13:1. „K tomu se snad nedá nic říct,“ kroutí hlavou žďárský kouč Petr Nedvěd nad hodonínským debaklem 8:1.

Jeho trenérský kolega z města pod dálničním mostem padl v Otrokovicích 5:0, ale až tak kritický nebyl. „Tak vysoko prohrát jsme si nezasloužili,“ lituje Milan Volf.

Stejný scénář

Za výsledek v Hodoníně mohl podle Nedvěda zpackaný úvod: „Problém byl v tom, že jsme začali hodně vlažně a oni na nás naopak vlétli. Ze čtyř šancí dali čtyři branky a bylo po zápase.“

Stejnou produktivitu měly i první Otrokovice. „Domácí vystřeli za první poločas čtyřikrát na branku a všechno skončilo v síti. My jsme měli tři vážnější šance, ale všechny jsme překombinovali,“ viděl hlavní rozdíl mezi týmy meziříčský Volf, jehož zejména mrzelo zranění kapitána Františka Pokorného: „Hned v první minutě musel po hlavičkovém souboji odstoupit pro tržnou ránu na hlavě. Přitom nastoupil v útoku s Jirkou Jarošem, abychom se prosadili proti vysokým obráncům domácích,“ litoval Volf.

Problémy se sestavou měl i Žďár, kterému chyběl Malínek, Pohanka a Vomela. „Místo nich dostalo postupně prostor pět dorostenců. Malý, Russ, Toman, Nedvěd ani Havlík si nevedli vůbec špatně, nebylo to pro ně jednoduché utkání. Všichni se snažili, co to šlo. Bylo tam ale sedm jiných, kteří měli tomu výbuchu zamezit. Snad jsme si to vybrali a s Třebíčí už se to nebude opakovat,“ vyhlíží Petr Nedvěd poslední zápas sezony.