VRCHOVINA
Trenér Jiří Plocek zahájil se svým týmem letní přípravu už v úterý. Tréninky probíhají třikrát týdně. Tým si také zpestří léto čtyřmi zápasy. Jak se ve Vrchovině vypořádají s hráčským kádrem? „To bych nechtěl moc zveřejňovat. Mám pocit, že kádr je v dezolátním stavu,“ okomentoval trenér Plocek.
Přípravné zápasy:
16. 7. Žďár nad Sázavou
20. 7. Bohdalov
27. 7. Hlinsko
3. 8. Polička


HARTVÍKOVICE

Letní příprava je již zahájena. „Od úterý trénujeme čtyřikrát týdně, každou sobotu věnujeme přátelskému utkání a dvě středy též,“ zmínil trenér Karel Kolesa a pokračuje: „Změny v kádru budou, ale nevím, kdy a jak se vyvinou. Někdo přijde do přípravy, někdo odejde. Zatím víc nevím.“
Přípravné zápasy:
12. 7. Líšeň
19. 7. Rapotice
23. 7. Velké Meziříčí B
26. 7. Moravský Krumlov
30. 7. Třebíč
2. 8. Rosice


VELKÁ BÍTEŠ
Výhradně v domácím prostředí budou trénovat svěřenci Zdeňka Záboje, který ještě minulý rok byl u týmu jako asistent. Od středy nastala porce tréninkových jednotek plus osm zápasů.
„Aktivní činnost ukončil Vrba, to je zatím jediný jistý odchod. Posily jsou v jednání. Existuje totiž dohoda mezi Velkým Meziříčím a Bíteší, podle které by nám nějací hráči měli přibýt. Jinak dostanou šanci dorostenci,“ přiblížil Záboj to, jak se v Bíteši snaží, po dvou letech zachraňování, mít klidnou sezonu.
Přípravné zápasy:
13. 7. Náměšť
19. 7. Rosice
23. 7. Křoví
26. 7. Kuřim
30. 7. Čebín
3. 8. Borovina-Opatov


SVĚTLÁ N. S.
Trenér Jaroslav Žejdlík připravil svým ovečkám pořádný zápřah. Tento týden je čekají tři tréninky a od příštího budou muset skousnout dokonce čtyři.
O nových posilách se vyjadřuje sám trenér: „Máme rozjednané čtyři hráče. Dva až tři přibudou určitě, ale rozhodnutí padne až během tohoto týdne.“
Přípravné zápasy:
20. 7. Velké Meziříčí
27. 1. Žďár nad Sázavou


JEMNICKO
Pro letní přípravu si kouč Martin Kincl vybral hřiště ve Vratěníně. „Jsou zde lepší podmínky než v Jemnici, hlavně v okolí hřiště, do kterého budeme často vybíhat.“
Od pondělí se Jemničtí věnují fotbalu i s novou posilou, Františkem Křížem z FC Vysočina. „Do Kříže vkládáme velké naděje, doufáme, že nás hodně posílí. Zájem má i hostující Cech z Dačič, ale to stále není dořešeno. Dále k nám přestupuje brankář Růžička, který byl spokojený s hostováním. A odchod hlásí hostující Noháček,“ pochvaluje si Kincl.
Přípravné zápasy:
19. 7. Tachovice
25. 7. SC Znojmo
3. 8. Jevišovice


JAROMĚŘICE N. R.
Od 8. července se připravuje i nováček krajského přeboru. Petr Macháček naordinoval svým svěřencům tréninky v domácím prostředí.
„Jestli k nám přijdou další hráči, to ještě nevíme. Vše je ale v jednání, takže brzy budeme vědět více a s větší jistotou,“ nepředbíhá událostem Macháček.
Přípravné zápasy:
13. 7. Únanov
20. 7. Nová Bystřice
27. 7. Rosice
2. 8. Ivančice


BYSTŘICE N. P.
Nový exotický trenér Hicham Nemrah připravil svým svěřencům zápřah až od příštího týdne.
„Tréninky s námi absolvují všechni loňští dorostenci a čtyři až pět nejlepších z nich dostanou šanci v áčku. Jinak odchod hlásí útočník Havlíček, Novák a Vrzal,“ vypočítává odchody Nemrah.
Přípravné zápasy:
16. 7. Boby Brno dorost
19. 7. Židenice Čavka
26. 7. Janovice
30. 7. Žďár nad Sázavou


TŘEBÍČ B
„První tři týdny budou společně trénovat dvě družstva. Poté se podle výkonnosti rozdělí na A a B. Sestava B týmu se tolik neřeší. Pokud někdo vypadne z A týmu, jde do béčka. To je logický posun. Údělem juniorky je vychovávat hráče. Ale takové odchody se rozhodnou až po třech týdnech přípravy.“ popisuje trenér Petr Kylíšek.
Přípravné zápasy:
12. 7. Pelhřimov
19. 7. Znojmo
20. 7. Ždírec
26. 7. Okříšky B
30. 7. Koněšín
2. 8. Jihlava B
3.8. ??


MORAVSKÉ BUDĚJOVICE
„Vše ohledně odchodů a příchodů nových hráčů a dat přípravných zápasů budeme vědět až příští týden.“ ujistil nás trenér Pavel Vranka.
Co ale prozradil, bylo, že letní přípravu zahájí v 15. července. Kostru přípravu už však má trenér v hlavě. Bude se skládat ze tří tréninků v týdnu a pár zápasů.


NOVÁ VES
Rychlost a vytrvalost trénují od středy hráči trenéra Jana Nečase. Do kádru se vrátí z hostování Šandera a Čech, kteří zvýší v týmu konkurenci.
Přípravné zápasy:
20. 7. Rájec – Jestřebí
21. 7. Janovice


OKŘÍŠKY
Společně s bývalým hráčem Martinem Maškem, který momentálně působí v roli kouče, se po více než měsíčním volnu vrátili na trávník fotbalisté Okříšek.
„Trénovat budeme prvních čtrnáct dní čtyřikrát týdně. To zakončíme turnajem a přejdeme na třídenní cyklus. Počet hráčů se zmenší o jednoho. Tůma, který byl u nás na hostování, se vrací zpátky do Třebíče,“ nastínil kouč Mašek.
Přípravné zápasy:
19.–20.7. Turnaj Jakubov
23. 7. Čáslavice
27. 7. Třebíč
30. 7. Velké Meziříčí B
2. 8. Kouty


HERÁLEC
Tréninky připravil trenér Petr Kuchta mladší od příští středy. Hráči se budou připravovat třikrát týdně, k čemuž si přidají turnaj. Budou hrát proti Budíkovu a Světlé nad Sázavou.
„Do týmu jsou potřeba nějaké posily, to znamená, že přijde nějaký hráč na zkoušku. Rád bych ale hrál spíš s domácími odchovanci. Více se ale zmiňovat nemohu, není jisté, jak to dopadne,“ dodává trenér Kuchta.
Přípravné zápasy:
turnaj – Světlá nad Sázavou, Budíkov


HAVLÍČKŮV BROD
Jako první začal s přípravou havlíčkobrodský Slovan. Pod novým lodivodem Leošem Mitasem se týden připravovali v terénu. Od středy se už ale připravují na trávníku, kde se věnují hlavně herním činnostem. Kouč počítá se stejným kádrem jako minulou sezonu.
Přípravné zápasy:
20. 7. Svitavy
23. 7. Hlinsko
26. 7. ??
2. 8. Ledeč nad Sázavou


PELHŘIMOV

Letní přípravu už zahájil i čtvrtý tým loňské sezony, Pelhřimov. Po nějakém čase se vrací na lavičku Václav Vokůrka.
„První týden absolvují hráči tři tréninky, další týden je na programu soustředění, kdy se zvýší počet tréninků, a odehrají tři zápasy,“ přiblížil program kouč Václav Vokůrka.
Přípravné zápasy:
12. 7. Třebíč
17. 7. Jihlava dorost
19. 7. Tábor
27. 7. Třeboň
26. 7. Turnaj Chýnov
3. 8. Sezinovo Ústí B


HUMPOLEC
V pátek poprvé polykal tréninkové dávky i mladý tým Humpolce, který si vzal na starost ještě na jaře havlíčkobrodský trenér Josef Soural.
„V kádru zůstávají Černík, Hes a Padrnos, který bude mým asistentem,“ říká trenér Soural.
Přípravné zápasy:
12. 7. Chýnov
19. 7. Přibyslav
26. 7. Žirovnice
30. 7. Vlašim
2. 8. Ždírec
6. 8 Hlinsko


POLNÁ

V úterý začal polenským fotbalistům měsíční letní dril. Pod taktovkou kouče Milana Volfa, který vystřídal u kormidla Milana Palkoviče, se třiadvacetičlenný kádr v úvodu zapotí.
Co hráče v neoblíbené fázi přípravy čeká? Odpověď je jednoduchá. Budou makat. „Já jsem trenér, který se vyznačuje fyzickou náročností,“ netají se Volf, který „trápil“ na úvodním úterním tréninku ve Věžnici šestnáct hráčů.
„Ale zase to nebudeme přehánět. Je málo času, takže musíme pomalu, abych je nestrhal a byli jsme připraveni. Nějaké to větší zabrání bude až v zimě,“ plánuje polenský kouč.
Přípravné zápasy:
19. 7. Pfaffenschlag (Rakousko)
23. 7. Jindřichův Hradec
26. 7. Dačice
30. 7. Velké Meziříčí
3. 8. Hlinsko

Petra Vacková