V základních sestavách obou mužstev se objevili jejich trenéři, kteří se výrazně podepsali pod konečný výsledek. Domácí Martin Haluška nedokázal na pozici stopera pokrýt hostujícícho trenéra – útočníka Milana Dufka.

Soustavný déšť, tím pádem těžký a podmáčený terén. To byla kulisa sobotního zápasu. Po první vyrovnané půli se béčko Bíteše rozjelo a výsledkem byla jednoznačná výhra. „Projevila se naše nezkušenost, protože jsme výrazně omladili kádr. Hosté hráli na brejky a to jim vyšlo," zhodnotil zápas trenér Bystřice Martin Haluška. Rovněž béčko Bíteše nepřijelo kvůli absencím v optimálním složení. Na hrot útoku tak musel kouč Milan Dufek, což jak se později ukázalo, byl prozíravý tah. Dvěma góly totiž k výhře významně pomohl.

„Při prvním jsem využil chyby obránce, který minul centr. Druhý pak byl po sprinterském souboji s mým trenérským kolegou, který jsem překvapivě vyhrál," usmíval se v narážce na odlišné fyzické dispozice svého protějšku lodivod velkobítešské rezervy. Aby odvrátil případnou „hrozbu" vstřelení hattricku, nechal sám sebe Dufek vystřídat. „Nechtěl jsem to riskovat, asi by se mi další gól prodražil," smál se Milan Dufek.

Po prohře tak béčko Bystřice definitivně vypadlo z postupové hry, v níž za suverénními Hrotovicemi zůstal trojlístek Polná B, Telč a Velká Bíteš B. „O postupu jsme vůbec neuvažovali, takže z tohoto důvodu nás porážka nemrzí. Ale další body bychom ve zbytku ročníku uhrát chtěli," řekl Martin Haluška.

Ve stejných intencích hovoří také ve Velké Bíteši. Nováček si přál klidnou záchranu, místo toho čeří vody špice tabulky. Navíc Telč a hlavně béčko Polné, na které ztrácí šest bodů, přivítá doma. „Porazit je chceme, ale postupovat určitě nebudeme. Naším cílem je umístění do pátého místa. Prvních pět mužstev totiž od svazu obdrží sadu dresů," přiznal jinou motivaci Milan Dufek, který chce v létě přejít k trénování mládeže.