Pouze havlíčkobrodský Herálec, Bystřice nad Pernštejnem a Moravské Budějovice si dovolenou prodloužily o jeden týden.

Vesměs všichni hráči bez ohledu na klubovou příslušnost budou muset hltat tréninkové jednotky třikrát až čtyřikrát týdně. Plus je čeká porce přípravných zápasů, které se většinou odehrají o víkendu. V některých případech se trenéři rozhodli zpestřit svým svěřencům týdenní tréninkovou rutinu a sehrají s nimi utkání i ve středu.

Velká škatulata

Během letní přestávky začala velká škatulata s trenéry. Tak například deset z celkových šestnácti mužstev nejvyšší krajské soutěže vyměnilo lodivody na svých lavičkách.

Už před koncem minulého ročníku bylo jisté, že se pelhřimovský Leoš Mitas přestěhuje do exdivizního Havlíčkova Brodu. Kde vystřídal Karla Kolesu, který se po letech vrací do Hartvíkovic. Mitasovo místo poté v městě rekordů převzal pelhřimovský Václav Vokůrka.

Pak už to šlo jak po másle. Následovalo velké stěhování „národů“ jak na trenérských pozicích tak i na hráčských. Velkobítešský Spartak, který se v posledním kole zachránil v Pacově, přišel o Ladislava Němce. Toho na postu hlavního kouče vystřídal dosavadní asistent Zdeněk Záboj.

Ze čtyř nováčků, kteří postoupili z I. A tříd, došlo ke změně pouze v Herálci. Světlá nad Sázavou, Jaroměřice nad Rokytnou, Herálec i Nová Ves přemýšlejí hlavně o posilách do kádru. „Jestli k nám přijdou další hráči, to ještě nevíme. Vše je ale v jednání, takže brzy budeme vědět více a s větší jistotou,“ potvrdil jeden z noviců, jaroměřický lodivod Petr Macháček.

To jeho kolega z Vrchoviny Jiří Plocek není vůči sestavě moc optimistický. „Co se týče odchodů a příchodů hráčů, bych moc nechtěl zveřejňovat. Mám pocit, že kádr je v dezolátním stavu.“

Naopak v Jemnicku se můžou těšit z výrazné posily, kterou určitě bude jihlavský František Kříž. „Do něho vkládáme velké naděje,“ může se radovat Martin Kincl, jemnická hlava trenérské sestavy.

Třebíčská rezerva bude první tři týdny trénovat s divizním A-týmem. Poté se podle výkonnosti rozdělí na A a B. „Sestava béčka se tolik neřeší. Pokud někdo spadne z áčka, jde k nám,“ ujasnil přesuny hráčů nový kouč třebíčské juniorky Petr Kylíšek. Ten nahradil Petra Seiferta, který se bude věnovat funkcionařině. Z Polné po čtyřech letech odešel Milan Palkovič. Toho vystřídal Milan Volf, který v předchozí sezoně působil v Mikulově. Bystřický fotbal nyní povede kouč s exotickým jménem Hicham Nemrah.

 Infografika

Edita Palkovičová