Tradiční „okupant“ nejvyšších příček měl sice v obou dosavadních zápasech na víc, ale vyhořel v koncovce. „Zejména teď s Moravskými Budějovicemi byly naše šance opravdu velké. Místo poklidné výhry si ale necháme dát góly a zbytečně ztrácíme,“ vysvětluje hlavní příčinu bystřický trenér Zdeněk Hovorka.

Příčina je jasná. Jeho týmu se totiž během léta rozpadl útok. Michalu Havlíčkovi vystavila v přípravě stop zlomenina vřetenní kosti a promarodí zřejmě celý podzim. Martin Horák zase neodolal vábení divizního Žďáru.

Oba fotbalisté v minulé sezoně nastříleli dohromady dvaadvacet gólů. „Je to obrovská škoda. Havlíček měl v přípravě formu jako hrom. No a u Horáka bych se nezavděčil ani v jednom případě. Teď mně lidi vyčítají, že jsem ho pustil. Jenomže kdybych to neudělal, tak by to zase bylo o tom, že mu bráním v možnosti hrát divizi. To si pak nevyberete,“ krčí rameny Hovorka.

To ale nejsou zdaleka všechny problémy. Na dalším zápase s Janovicemi nebude z pracovních důvodů šutér Zdeněk Sklenář. A aby toho nebylo málo, tak se v zápase s Moravskými Budějovicemi nešťastně zranil gólman Pavel Trávníček, který má pochroumanou páteř. „Prvotní diagnóza zněla: operace. Pak se to naštěstí umírnilo. Každopádně minimálně tři týdny bude mimo. Přitom šlo o zbytečné dohrání souboje. Pavel držel míč pevně v rukou a za dvě vteřiny do něj zajel útočník,“ zlobí se bystřický kouč.

Pozitivem snad zůstává návrat mladíka Jana Buchty, který odešel jako dorostenec do 1. FC Brno a naposledy se věnoval futsalu. „Má z něj sice ještě pár specifi ckých návyků, ale postupně je odstraňujeme. Hra na velkém hřišti je přece jen o něčem jiném. Každopádně věřím, že Honza půjde ještě výkonnostně nahoru,“ dodal Hovorka.