„Úplně spokojení nejsme, kdybychom získali tak o šest sedm bodíků víc, tak by se nám dýchalo v zimní přestávce podstatně lépe," tvrdí Klusák.

Začněme tou nejpříjemnější etapou na podzim. Jak vám zní pět vítězství v řadě při skóre 17:1?

To je samozřejmě krásná věc. Hráli jsme dobře, vytvářeli si šance a dávali góly. Radost pohledět. Nejpozitivnější na tom je, že to nebyly náhodné výhry, vítězili jsme dobrým fotbalem. Na druhou stranu to ukázalo i jednu naši slabinu.

Jakou?

Když si promítnu celý podzim, tak naše hra byla závislá na záloze. Bohužel jsme nedokázali udržet fotbalovost a pohodu delší dobu. Před začátkem podzimu bych sedmé místo bral, ale když se dostanete do takové série… V konečném hodnocení je třiadvacet bodů málo.

V každém případě musí být hodnocení výrazně pozitivnější než loni touhle dobou, že?

O tom nepochybujte. Na konci loňského podzimu to bylo jedno velké trápení. Teď jsme podstatně dále. Kdybychom však získali o šest bodů více, měli bychom relativně klidnou zimu. Takhle to bude o důležitosti začátku, nečeká nás nic jednoduchého.

Čím si vysvětlujete, že jste právě z posledních šesti zápasů vybojovali jen čtyři body? Tým byl v laufu…

Právě že upadla naše hra ve středové řadě. Přišlo to všechno záhy. Klíčoví hráči nedokázali udržet formu, nevytvářeli jsme si šance, takže jsme nemohli ani dávat góly. Zpátky se k tomu vracím, devatenáct bodů po deseti zápasech je paráda, třiadvacet po šestnácti prostě málo.

Zkuste vybrat nejlepší zápas.

Nabízela by se výhra 5:1 s Humpolcem, ale musím přiznat jedno velké ale. Prohrávali jsme 1:0 a přestáli se štěstím další tři velké šance. Ano, bylo to velké vítězství, jenže všechno mohlo být jinak. Opravdu si cením té úspěšné série, těžko v ní vybírat ten nejlepší zápas. Zato o tom nejhorším jasno, porážka 3:1 v Třešti. Další ztráty, které mě mrzí, jsou remízy s týmy Luk a Moravských Budějovic.

Tým však naznačil své možnosti, udržíte ho ve Velké Bíteši pohromadě?

Nějaké otazníky tady jsou. Petr Matoušek se už během podzimu vracel do Rapotic, uvidíme, jak to dopadne s Lukášem Němcem. Pro nás je stěžejní, že zůstávají Jarda Kubec a Radek Valsa. Během podzimu chyběl Ondra Loup a věřím, že snad něco ještě odchytá i Vlasta Šula.

Patří vám sedmé místo, zůstává cíl takový i pro jaro?

Rádi bychom se pochopitelně pohybovali v první polovině tabulky. Důležité je však skončit do desáté příčky. To je jistota záchrany. Já však věřím, že se k ní přiblížíme co nejdříve.

To znamená absolvovat dobrou zimní přípravu. Hodláte vsadit na osvědčený scénář, nebo přijdou změny?

Není důvod něco moc měnit. Bohužel nemáme k dispozici umělou trávu, něco na ní ale odehrajeme ve Velkém Meziříčí, s divizním A týmem navíc absolvujeme první herní test. Potom nás čeká ještě dalších pět přípravných utkání, vesměs se soupeři z Brněnska, které už dobře známe. Měli by být srovnatelní s naší kvalitou.