O překvapivý debakl se postaral pětigólový útočník Vávra, který svým výkonem zastínil domácího šutéra Prombergera. Ten přitom hned ve 3. minutě otevřel skóre, což se paradoxně stalo domácím osudným.„Myslím si, že nás porazilo brzké vedení,“ překvapí svou odpovědí trenér Radostína Vladimír Šíma.

Jak to myslíte? „Hráči si mysleli, že oslabené Bory pro nás budou lehkým soupeřem. Po tom vstřeleném gólu přestali plnit veškeré taktické pokyny a úplně zápas vypustili, což pro mě není úplně pochopitelné,“ vysvětluje Šíma.

V dresu „oslabených“ Borů sice už nenastoupil Jan Karásek a pro karty chyběl stoper Beneš, ale zaskvěli se jiní. Zejména pak útočník Vávra, který nejdříve vyrovnal na 1:1 a po dalším srovnání Todorova na 2:2 už patřil duel jen jemu.

„Nebylo to ale jen o něm. Ve druhém poločase jsme Radostín přehráli a šlo o týmovou hru. Kluci mu to tam pěkně posílali a jemu se dařilo v koncovce,“ poznamenal funkcionář Borů Vladimír Hlaváč.

Kouč Radostína ke kanonýrovi kola poznamenal: „Do těch šancí se dostával důrazem. On hrával vždycky dobře, ale nepadalo mu to. Loni už se to ale zlomilo a teď ukázal, že bude postrachem přeboru zase.“

Opěvovaný Vávra by ale na vše sám nestačil. „Bory daly do středu hřiště Vaculíka. Což se ukázalo jako velmi dobrý tah, protože společně se Špačkem mu dávali přesné přihrávky,“ našel hlavní příčinu porážky Šíma a dodal: „Doplatili jsme na hrozné individuální chyby v obraně, kde zapracováváme dva mladé hráče. Ti to ale překvapivě odehráli bez chyby a naopak minely kupili zkušenější hráči. Všichni kluci byli po zápase hrozně zlomení a nechápali, jak se to vlastně mohlo stát.“

V nedělním klání v Rovečném se proto dají očekávat změny. „Na tenhle výsledek musíme hodně rychle zapomenout. V Rovečném proto asi dojde k nějakým změnám v sestavě,“ uzavřel Vladimír Šíma zpackaný zápas.