V sobotu nováček ze Světlé nad Sázavou a ve středu v předehrávce předposlední Čáslavice-Sádek. Podle papírových předpokladů měly všechny body zůstat doma. „Jenže to bychom museli podat úplně jiné výkony. Se Světlou to byla mizérie, jenže první půle s Čáslavicemi byla ještě horší. Po pauze jsme se trochu zvedli, alespoň na vyrovnání to bohužel nestačilo. Upřímně se přiznám, že jsem po utkání docela vážně uvažoval o tom, že u týmu ihned skončím," přiznal kormidelník Bíteše.

Hlavním problémem mužstva z východní výspy Vysočiny je produktivita. Tým sice málo gólů dostává, jenomže ještě méně jich dává. V šesti utkáních pouhých sedm, z toho tři do sítě neškodného Pacova.

„Hra dopředu nám prostě nejde. Není to jenom o útočnících, i když je pravda, že nám chybí někdo, kdo by to ve vápně soupeře vzal na sebe. Více mě mrzí, že na hřišti ani nebojujeme. Soupeřům pak necháváme spoustu volného prostoru, kterého dokáží využít," láteřil Klusák.

Podobné problémy přitom řeší i bítešská rezerva. Ta je po pěti kolech poslední v I. B třídě a zřejmě letos bude bojovat o záchranu nejnižší krajské soutěže. Lze ve špatných výsledcích obou mužstev hledat nějaké spojitosti? „Asi ano, hlavně nedostatek hráčů, tím trpí oba mančafty. Nějak se nám to celé rozsypalo. Ale dále nevím, těžko se na to hledá odpověď," krčí rameny kouč Velké Bíteše.

Aby toho nebylo málo, v neděli zajíždí se svými ovečkami na půdu dosavadního suveréna přeboru. Havlíčkův Brod ještě neztratil ani bod a naposledy nadělil poslednímu Pacovu hned sedm gólů. O taktice mají v Bíteši jasno základem bude poctivá defenziva. „Nemáme co ztratit, v naší situaci tam můžeme jen překvapit. Bohužel budeme postrádat zraněné Nekudu a Tomáše Pelána. Pokud však změníme přístup a budeme bojovat, můžeme nějaký bod přivést. Odevzdaně prohrát do Brodu určitě nejedeme," nepodléhá skepsi trenér Velké Bíteše František Klusák.