„Přišlo mi, že poslední domácí zápasy jsme vždycky hráli tak na padesát procent. Nepřijeli silní soupeři. Luka i Vladislav se daly porazit, ale hráči byli jakoby uspokojení. Tak jsme si k tomu něco řekli,“ poodhaluje Ptaszek, kde se stal zlom.

Promluva k hráčům přinesla své ovoce. Čáslavice, které by se výkonnostně neztratily ani v krajském přeboru, najednou neměly prostor. „Rozhodli jsme se pro aktivní presing. Soupeř neměl čas zpracovávat míče, což ho malinko rozhodilo. Najednou jakoby nevěděl, co hrát,“ popsal herálecký kouč.

Netypická situace

Pro Čáslavice to byla netypická situace. Na jaře neztratily ani bod. Navíc nejsou zvyklé dotahovat brankové manko. „To všechno hrálo v náš prospěch. Dostaly se jen ke standardním situacím. Za celý zápasy měly jednu příležitost, ze které trefily tyč. Jinak jsme to byli my, kdo mohl přidat další góly,“ tvrdí Ptaszek.

Jeho tým má nyní v I. B třídě – skupině B 26 bodů, což by už k záchraně teoreticky stačit mohlo. „Ale jisté ještě není nic. Máme poměrně těžký los. Je tam Jakubov, Křoví, Štěpánov, Borovina a další. Ovšem troufám si říct, že pokud zopakujeme podobný výkon jako s Čáslavicemi, nemusíme mít strach z nikoho,“ dodal Rudolf Ptaszek.