Slovácko se však střelecky prosadilo až v posledních deseti minutách, kdy o výsledku rozhodl dvěma góly Kovář.

I když měl favorizovaný tým po většinu zápasu hru pod kontrolou, v koncovce Slovácko zápolilo s přesností, vlastně spíše nepřesností. Ne a ne se trefit. Navíc brankář Třebíče Zrzavý byl pro domácí velkou překážkou a pokud jej už překonali, tak jej zachránila ve 35. minutě po střele Kuncla tyčka.

Po změně stran zase trefil břevno Hlúpik.

V 80. a 90. minutě však přece jen dvakrát skóroval Kovář, který přišel na hřiště ve druhém poločase.

„Spokojen jsem s naším výkonem až v závěrečné půlhodině. Soupeř bojoval, hrál solidně v defenzívě. Naše koncovka byla až na dva góly Kováře špatná," uvedl po utkání trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Jeho tým čeká ve čtvrtfinále Mladá Boleslav.

1. FC SLOVÁCKO - HFK TŘEBÍČ 2:0

Branky: 80. a 90. Kovář. Rozhodčí: Mikel Tacina, Gallo. ŽK: 86. Hlúpik (Slovácko). Diváci: 1 258. Poločas: 0:0. První zápas 2:0, postoupilo Slovácko.

Slovácko: Heča Kuncl, Mezlík, Košút (46. Trousil), Hofmann Hlúpik, Martykán (57. Došek), Volešák, Kerbr Lukáš (46. Kovář), Trávník.

Třebíč: Zrzavý P. Čermák, Herc (70. Válek), Svoboda, P. Chalupa, Podzemský, Chlup (46. Andrejič), Mička, Komínek, I. Čermák(87. M. Chalupa), Havránek.