Naopak záchranářské starosti má po remíze s Bystrcí Pelhřimov. Bezprostřednímu boji o záchranu se zřejmě nadobro vyhnula Vrchovina, která poprvé na jaře zvítězila v derby si poradila s Polnou.

VRCHOVINA SLAVOJ POLNÁ 2:1

Jako první zahrozila namotivovaná Vrchovina, jejíž mladíci chtěli nechat zapomenout na poslední výbuch v Bystrci. Chmelík vysunul do sóla Michala Skalníka, po jehož kličce zatáhl brankář Skočdopole za záchranou brzdu, k nařízené penaltě vyfasoval ke svému štěstí jen žlutou kartu. Míč si postavil přesný exekutor Kamil Skalník a poslal svůj tým jako správný kapitán do vedení. Poté domácí rozehráli už zdomácnělou akci od gólmana Vítka, po jehož výkopu mířil Michal Skalník nad. Zvýšit mohl po centru Šandery Chmelík, Skočdopole byl proti. Z gólu se mohl radovat po přímáku Kamila Skalníka dobře hrající Šandera, jeho pomalou střelu ale vykopl obránce. Po půlhodině domácím zatrnulo. Po perfektní kombinaci Polné se balon odkutálel těsně vedle Vítkovy tyče.

Po přestávce pokračoval z obou stran urputný fotbal. V 53. minutě se po sporně odpískaném zákroku ujal standardky Caha, do vzduchu se pověsil Urbánek, a bylo to 1:1. Po hodině hry vzal osud do svých rukou po obléhání hostujícího vápna dorostenec Rostislav Sodomka, jenž poslal odražený míč bombou až do sítě. Polná se v závěru hnala za vyrovnáním, v 89. minutě jí však překazil radost Vítek, který vyškrábl gólovou střelu na roh. Vrchovina se tak na jaře dočkala premiérové výhry, která by jí už měla stačit k záchraně. Po prakticky splněné misi oznámil kouč Richard Zeman, že po sezoně u týmu skončí. „Jsem rád, že jsme po tak dlouhé době vyhráli a přiblížili se záchraně. Tři body jsme urvali zaslouženě, protože jsme byli aktivnější. Jen závěr byl z naší strany křečovitý," řekl Zeman.

Góly: 13. K. Skalník, 60. R. Sodomka 53. Urbánek. Rozhodčí: Machát. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Vrchovina: Vítek Drdla, Follprecht, K. Skalník, J. Skryja Kolařík, R. Sodomka (77. Brabec), Pavel Sodomka, O. Šandera (46. Blažíček) Chmelík (90. Petr Sodomka), M. Skalník. Slavoj Polná: Skočdopole Bambula, Černý, Urbánek, R. Caha Tlačbaba (67. Hron), Přibyl, Lovětínský, Pražák Kaplan, Adamec.

BOHUNICE BYSTŘICE 0:0

Bystřice odjížděla s cílem urvat bod. Na těžkém terénu byl k vidění hlavně boj, moc fotbalového se neudálo. Domácí začali lépe, vlétli na Bystřici s jasnou touhou po gólu, ale obrana hostů působila suverénním dojmem. Po dvaceti minutách začala být Bystřice lepší. Síť mohl rozvlnit Prášil, jenže jeho parádní střelu do šibenice vytáhl brankář ještě efektnějším zákrokem. Ve druhém dějství se Bohunice dostaly do tlaku, koření fotbalu však stále nepřicházelo. Nejvíc vzruchu přinesl samotný závěr, kdy se po stažení Prášila dožadovala Bystřice penalty a po protiútoku divoce gestikulovali na rozhodčího i domácí, píšťalka zůstala v obou případech němá. Hosté se posléze ještě stihli nastěhovat před bohunickou svatyni, Prášil vyhrál hlavičkový souboj pro střídajícího Čecha, který balon lehce líznul a pak už jen sledoval, jak se kulatý nesmysl vytočil těsně vedle tyče. „Soupeř byl hodně bojovný, ve druhé půli měl tlak, žádnou vyloženou šanci si ale nevytvořil. Naopak šance Čecha z 90. minuty nám mohla ještě dva body přihrát," uvedl trenér Karel Fencl.

Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Bystřice: Novotný Hrubeš, Vícha, Chocholáč, Mitáš R. Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Illek (87. Z. Sklenář) Prášil, Holý (83. Čech).

OTROKOVICE V. MEZIŘÍČÍ 3:1

První poločas byl herně vyrovnaný. Obě strany si v něm vytvořily dvě vyložené šance. Ty meziříčské obstaral Simr a Šimáček. Prvně jmenovaný nastřelil tyč, Šimáček hlavičkoval těsně nad.

Po přestávce se na trávník vrátily nažhavené Otrokovice, které šly za vítězstvím mnohem hladověji. V 53. minutě se prakticky srazili oba hostující stopeři, jejich hrubku využil Vavruša a po brejku zavěsil. Gól domácí ještě víc nabudil. Ke svému vápnu přimáčknuté Velké Meziříčí čekalo na další ránu z milosti, o kterou se křižnou ranou postaral produktivní Vavruša. Hosté se přece jen vzbudili, ale ani jedna ze dvou gólových šancí v síti neskončila, a tak dokonal domácí vítězství střelou ze skrumáže Ondráš. Snížení po povedené ráně z 25 metrů z kopačky Boučka přišlo pozdě. „Bohužel nás popravily vlastní chyby. Domácí byli v soubojích důraznější, nám scházela větší vůle po vítězství," mrzelo trenéra Libora Smejkala.

Góly: 53. a 59. Vavruša, 73. Z. Ondráš 81. Bouček. Rozhodčí: Adamec. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Simandl Z. Mucha (76. Štefka), Souček, Pokorný (75. Halámek), Bouček Dufek, Šimáček, Smejkal, Vyskočil (62. Krejčí), Netrda Simr.

NAPAJEDLA TŘEBÍČ 0:5

Aktivní domácí měli zpočátku územní převahu, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyč. Třebíč vzala soupeři vítr z plachet třemi rychlými kontry, díky kterým bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Po čtvrthodině hry zakombinovali hosté a ťukes zakončil Zifčák 0:1. Ve 21. minutě vybídl Chlup ke skórování Linharta a ten střelou na přední tyč zvýšil. Za osm minut se dostal k odraženému míči Florián a z těžkého úhlu i za pomoci teče stanovil poločasové skóre na 0:3. Fotbalisté HFK byli produktivní i po změně stran. V 59. minutě vybojoval na polovině Napajedel Kostelecký balon pro Floriána, který samostatný únik gólově zakončil. Hostující útočník zkompletoval hattrick v 68. minutě, kdy tvrdou přízemní střelou k tyči zpoza šestnáctky upravil na konečných 0:5.

Góly: 15. Zifčák, 21. Linhart, 29., 59. a 68. Florián. Rozhodčí: Podaný Buček, Růžička. ŽK: 2:2 (67. Zavadil, 79. Huťka) 8. Kostelecký, 69. Podzemský). Diváci: 100. Poločas: 0:3. Třebíč: Zrzavý Svoboda, Komínek, M. Chalupa, P. Chalupa Linhart, Chlup, Podzemský (73. Ustohal), Kostelecký (60. Čermák) Zifčák (71. Válek), Florián.

PELHŘIMOV BYSTRC 1:1

Od úvodních minut byl k vidění svižný fotbal, bohužel doplněný o mnoho nepřesností z obou stran. Už ve 4. minutě si dobrou šanci vytvořil hostující Doležal, ale branku netrefil. Ve 13. minutě se radovali domácí. Benda vybojoval už téměř ztracený míč a se štěstím prostřelil gólmana hostí. O čtvrt hodiny déle svítil na výsledkové tabuli výsledek 1:1, Bystrc kopala rohový kop a nikým nebráněný Šíp se pěknou hlavičkou trefil přímo k tyči. Po změně stran bylo k vidění jen málo fotbalovosti a domácí si vytvořili dvě vyloženější šance. Prvně Niederle nastřelil gólmana, když běžel osamocený na bránu, později Homolka nevyužil těžký skákavý balón. Poslední šanci ke vstřelení měl kapitán Krtek, ale jeho hlavička po rohu mířila jen do gólmana hostí.

„Konečně se nám podařilo zastavit ty čtyřbrankové příděly, které jsme v poslední době obdrželi. V prvním poločase jsme dostali zbytečný gól, kdy jsme nedokázali pokrýt hráče po rohu. Ve druhé půli si hosté žádnou šanci nevytvořili, my ano, ale když nedáme branku ani proti osamocenému brankaři jako Niederle, tak těžko tři body získáme," shrnul utkání trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 13. Benda 27. Šíp. Rozhodčí: Zika. ŽK: 1:3. Diváci: 140. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Moravec Kmoch (46. Vokoun), Vacek, Duchan, Klofáč Benda, Niederle, Machač, Homolka Krtek, Bartoň.

Ostatní výsledky 27. kola: Spytihněv Tasovice 1:0, Vyškov Hodonín 1:0.

15. Bohunice 24 5 8 11 35:39 23

Příští kolo (středa): Tasovice BYSTŘICE, Hodonín Líšeň, V. MEZIŘÍČÍ Bystrc, Spytihněv SLAVOJ POLNÁ, Otrokovice Napajedla, Vyškov TŘEBÍČ, Bohunice VRCHOVINA.