MSFL

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 2:2

Hosté se od začátku jen bránili a nic nenasvědčovalo tomu, že by se poprvé na jaře prosadili střelecky. Prostějov začal náporem a tlak vyústil vedoucím gólem Kroupy. O tři minuty později přidal druhý gól domácí kapitán Hirsch. Blízko brance byl i Zelenka, ale jeho přímý kop skončil těsně mimo Doležalovy branky. Pančochář vzápětí netrefil prázdnou bránu. Hra však s postupem času upadala a domácí se přizpůsobili soupeři.

Nudná hra pokračovala i po změně stran. Prostějov sice měl nějaké šance, které ale zůstaly nevyužity. Koudelka trefil boční síť a Kroupa pak nastřelil brankáře. V závěru zápasu šel Koudelka sám na gólmana, ale byl zastaven. Sudí to však neposoudil jako faul. „Měli jsme velké štěstí, Prostějov se uspokojil a věřil, že se nemůže nic stát. Možná tam byla i penalta, ale asi i rozhodčí věřil, že je rozhodnuto, a odpustil nám to,“ přiznal třebíčský kouč Libor Zelníček.

Jeho svěřenci připravili v závěrečné desetiminutovce Hanákům naprostý šok. V 85. minutě se hlavou prosadil Pavel Chalupa a pět minut nato tvrdou střelou vyrovnal Florián.

„O poločase jsme si řekli, že musíme držet si míč dál od nohy a využít další šance. To se nepovedlo. Vstup do druhé půle byl stejný jako konec první a pak přišel trest. Třebíč byla jednoznačně nejslabším soupeřem, o to horší je ta ztráta,“ hodnotí asistent domácího trenéra Roman Popelka a dodal: „Prohospodařit takový zápas je opravdu velké umění.“

Naopak velmi spokojený s výsledkem byl kormidelník HFK. „Pro nás je to úspěch. Máme špatné jaro, kdy spíše testujeme množství hráčů a hlavně Afričanů. Konečně jsme vstřelili gól. Náš jediný na jaře si dala Opava sama, takže je to svátek,“ má jasno třebíčský kormidelník.

Góly: 16. Kroupa, 19. Hirsch – 85. P. Chalupa, 90. Florián. Rozhodčí: Záloha. ŽK: 1:1. Diváci: 240. Poločas: 2:0. Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Zatloukal, Rus – Koudelka, Zelenka, Fládr (69. Petržela), Pančochář (62. Sečkář) – Machálek (58. Šteigl), Kroupa. Třebíč: Doležal – Igbinoba (46. M. Chalupa), Komínek, Havránek, Abayomi – Ošmera (83. Johnson), P. Chalupa, Chlup, Dobrovolný – Oura (46. Novotný), Florián. Nejlepší hráči: Kroupa, Hirsch – P. Chalupa.

Ostatní výsledky 27. kola: Olomouc B – Zábřeh 4:1 (1:1), Slovácko B – Orlová 3:0 (2:0), Hulín – Opava B 4:0 (3:0), Vyškov – Líšeň 3:0 (2:0), Hlučín – Uničov 1:3 (0:2), Břeclav – Kroměříž 2:4 (1:1), HFK Olomouc – Zlín B 1:3 (0:1).

16. Opava B 27 2 2 23 22:70 8

Příští kolo: Opava B – Břeclav, Kroměříž – Prostějov, TŘEBÍČ – Hlučín, Uničov – Vyškov, Líšeň – HFK Olomouc, Zlín B – Sigma Olomouc B, Zábřeh – Slovácko B, Orlová – Hulín.

DIVIZE D

ŽĎÁR N. S. – VRCHOVINA 3:2

Derby přineslo atraktivní fotbal až po úvodní dvacetiminutovce. Centr Vrchoviny zleva odhlavičkoval před Pavlem Smetanou do vlastní tyče Tomáš Ločárek, přesouvající se Hajný našel míč mezi nohama. Na druhé straně se po pasu zleva snesl míč k úplně volnému Kunstmüllerovi, jehož ve vápně zradilo zpracování, vyběhnuvší Vítek byl na malém vápně včas. Strhující okamžiky uzavřela chyba Hajného, který šel po nedorozumění s Tomášem Ločárkem do skluzu proti Michalu Skalníkovi a jejich vzájemnou srážku na rohu pravé šestnáctky zužitkoval na malé vápno dobíhající Rostislav Sodomka. Vrchovina byla od té chvíle jasně lepší, podržela míč a Michalem vedenými útoky zejména přes Michala Skalníka zaměstnávala děravou levou stranu. Ve 27. minutě Hajný vyrazil Skalníkovu ránu jen před sebe, ale poté pravou rukou skvěle vychytal dorážku Rostislava Sodomky.

Z tlaku se domácí vymanili nejlepším možným způsobem. Po dvou vyhraných soubojích ve středu pole vybídl Kunstmüller kolmicí Nedvěda, který v útoku zaskakoval za zraněného Chmelíčka, a ten poslal Vítka na opačnou stranu.

Ve druhé půli zavelel k obratu možná ten nejméně očekávaný hráč na hřišti. Dorostenec Frieb si po Veselého přihrávce potáhl míč a překonal Vítka utěšenou střelou na přední tyč z pravého rohu vápna. Svůj třetí start v A-týmu neokořenil jen premiérovým gólem, ale i nahrávkou na vítězný gól. V 58. minutě volil z podobné akce nahrávku pod sebe, kterou skluzující bek jen tečoval, a Doležal z hranice penalty zavěsil, 3:1. Zaskočení hosté se snažili s výsledkem něco udělat, Žďár vyrážel do brejků, většinu z nich však řešil ukvapeně. Nové Město mohlo vyrovnat. Na centr Šandery si naskočil Pavel Smetana, Hajný jeho hlavičku parádně vyrazil nad. V 77. minutě už ale kapituloval, bombu Kamila Skalníka zprava vyrazil ke střídajícímu Pavlu Sodomkovi, jenž stanovil konečný výsledek derby.

Góly: 35. Nedvěd, 53. Frieb, 58. Doležal – 21. R. Sodomka, 77. Pavel Sodomka. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 540. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Hajný – P. Ločárek, Veselý, Turek, T. Ločárek – Frieb (88. Novotný), Doležal, Bureš (85. Machala), Mašek, Kunstmüller (89. Havlík) – Nedvěd. Vrchovina: Vítek – Komínek, L. Smetana, Dvořáček, Šandera – M. Skalník (64. Pavel Sodomka), R. Sodomka, Michal, K. Skalník, Mazel – P. Smetana. Nejlepší hráči: Frieb – Michal, R. Sodomka.

ST. ŘÍŠE – SLAVOJ POLNÁ 1:1

Derby nemělo moc valnou úroveň. Hra byla hodně neučesaná, kazila se spousta přihrávek a žádná kloudná ofenzivní a překvapivá akce k vidění nebyla. Domácím chyběla šťáva, i tak ale měli optickou převahu, která přinesla v první půlce jedinou gólovou šanci. Vácha se po přihrávce Pokorného ocitl ve 23. minutě před Skočdopolem, který jeho úmysl, skórovat, překazil. Slavoj se pouštěl jen do brejků, které mu také nevycházely.

Polenští se osmělili až po přestávce, začali hrát víc dopředu, ale v šestnáctce Staré Říše se i tak nic závažného nedělo. Ani domácí nebyli moc při chuti, o to víc překvapila změna skóre z 65. minuty. Po Ryglově centru se prosadil hlavičkující Brnický. Pojistku měl v 80. minutě na noze Konate, který ale tváří v tvář Skočdopoleho nepřekonal. A z následného brejku se pak zrodilo vyrovnání, kdy se po milimetrovém centru prosadil Šuta. V úplném závěru se pokoušel rozhodnout domácí Tichánek, ale jeho střelu jeden z beků včas tečoval mimo tři tyče.

Góly: 65. Brnický – 81. Šuta. Rozhodčí: Dohnalem. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas 0:0. Stará Říše: Neuman – Kittler, Kadlec, Príborský, Brnický (84. Kouba) – M. Pokorný, Tichánek, Merhaut, Rygl – Vácha (78.Konan), Konate. Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Fadrný, Kriegsmann, Caha – Hron (70. T. Holub), Šuta (84. J. Holub), Nahi, Kavka – Válek, Lančarič (38. Klíma). Nejlepší hráči: Brnický, Príborský – Bambula.

BLANSKO – V. MEZIŘÍČÍ 0:2

Velké Meziříčí slavný Bayern Mnichov či Viktorii Plzeň nenapodobilo. Již jistý divizní vítěz naopak předvedl po oslavách titulu jeden z nejlepších výkonů jara. Jako první vystrašila domácího brankáře bomba Krejčího. V 9. minutě hosté vyškolili učebnicovou kombinací pravou stranu obrany a centr Demetera uklidil do sítě kanonýr Simr. Aktivní Demeter poté vyslal na zteč Smejkala, ale ten po kličce obránci v tutovce selhal. V brance neskočil ani lob Simra. Meziříčí se hnalo za dalším gólem, po chybě v přechodové fázi se ale musel vyznamenat jeho gólman Simandl. Před půlí hlavičkoval těsně vedle Patrik Mucha a Demeterův přímý kop vytlačil Juran na břevno.

Vyrovnání měl na kopačce Gromský, únik středem obrany zakončil vysoko nad. A tak přišel trest. Durajka se prosadil ve vápně, nahrál Smejkalovi, který obešel obránce a naservíroval gól Vyskočilovi. Blansko se mohlo dočkat v 66. minutě, ale Pokorný vyhlavičkoval tečovanou střelu z brankové čáry. V závěru se předvedli oba gólmani, a tak už se skóre nepohlo.

Góly: 9. Simr, 51. Vyskočil. Rozhodčí: Kašpar. ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Blansko: Juran – Gromský (82. Zouhar), R. Fousek, Müller, Šíp – Bubeníček, P. Fousek, T. Jarůšek (46. Šplíchal), Doležel, Nečas (68. Buchta) – Trtílek. V. Meziříčí: Simandl – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí (54. Bouček) – Vyskočil, Berka (49. Pokorný), Durajka (81. Malec), Smejkal, Demeter – Simr. Nejlepší hráči: Šimáček, Smejkal, Demeter.

MUTĚNICE – BYSTŘICE 1:1

V Mutěnicích se potkaly dva celky s aktuálně nejhorší formou. „Měli jsme motivaci vylepšit si postavení v jarní tabulce. V první půli jsme domácí postupně přehráli, dostávali se do pološancí. Chyběl tomu jen gól,“ komentoval kouč Karel Fencl. Největší příležitost měl Malý, jenž postupoval sám na brankáře, jenže z rohu malého vápna minul. Padrtku po chvíli vychytal gólman. Mutěnice hrozily jen ze standardek.

Po přestávce domácí vyrovnali hru. Největší šanci jim připravil špatným odkopem Mitáš, střelu z velkého vápna ale Trávníček bravurně kryl. Udeřilo na druhé straně. Přetaženou standardku nadzdvihnul těsně před brankářem Chocholáč. „Poté jsme měli hromadu brejků, Čech šel sám, Malý obstřeloval brankáře, ale ten obě situace skvěle vyřešil. Bohužel jsme pak inkasovali z nesmyslně písknuté standardky, gól padl po několika hlavičkách a teči Kubčíka. Je to ztráta, měli jsme na výhru,“ litoval trenér Karel Fencl.

Domácí se tak po sedmi porážkách v řadě konečně dočkali bodového zisku.

Góly: 81. Kubčík – 62. Chocholáč. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 2:6. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Mutěnice: Horecký – Vydařilý, Chromeček, Kupčík, Koplík – Holešínský, Benešovský, Hromek (73. Varmuža), Lamáček (79. Trávník) – Čepil, Koštuřík. Bystřice: Trávníček – Vícha, Šponar, Chocholáč, Mitáš – R. Sklenář (76. Zich), Padrtka, Zbytovský, Malý – Prášil, Čech (88. Hájek). Nejlepší hráči: Horecký – Malý, Trávníček.

PELHŘIMOV – NAPAJEDLA 7:0

Jako kočka s myší, tak vypadal souboj především v druhé půli. Pelhřimovští si v úvodním dějství vybudovali dvoubrankové vedení a stihli ještě otečkovat dvakrát břevno. Za zmínku stojí především první branka, kdy D. Poul vysunul v Pelhřimově dlouho nevídanou kolmicí Bendu, který udělal kličku gólmanovi a do prázdné branky se nemýlil. Po změně stran domácí střelci mířili lépe a zostudili Napajedla dalšími pěti zásahy. Na vysoké prohře se podílel i gólman hostí, který potvrdil, že nemá svůj den několikrát, především když dostal od Krtka housle z velkého vápna. Sedmou branku symbolicky vstřelil nejlepší hráč na hřišti D. Poul, když dorážel do téměř prázdné branky.

„Na utkání jsme se dobře připravili. Věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom se zbavili starostí se sestupem, a to se nám povedlo. Vytvořili jsme si snad deset vyložených šancí, ve druhé půli jsme se zaměřili na kvalitu v zakončení a zaslouženě jsme zvítězili,“ zhodnotil utkání spokojený trenér domácích Miroslav Čížek.

Góly: 14. Benda, 31. Niederle, 47., 56. a 75. Krtek, 58. Čížek, 86. D. Poul. Rozhodčí: Nejezchleb. Diváci: 225. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Matiášek – Homolka, Čížek, Sládok (70. Vacek) – Bartoň, D. Poul, Niederle, Liška – Benda (76. V. Poul), Krtek (80. Chadim). Napajedla: Střítecký – Huťka, Ouroda (36. Ratiborský), Žáček, Bejtkovský – Havránek (76. Plachý), Večeřa, Skyba (63. Hejda), Kovář – Postava, Kaštánek. Nejlepší hráči: D. Poul, Krtek, Benda.

U. BROD – H. BROD 1:0

Úvod vyšel lépe domácímu týmu, který zahrozil hned ve 4. minutě. Jenže Šálek nemířil přesně. Celek z Vysočiny se ukázal až v 11. minutě, kdy prověřili brankáře domácích Jarosz a Vopršal, ale netrefili branku. Po dvaceti minutách hořelo v hostujícím vápně. Rezničenko vyrazil balon ovšem jen na kopačky domácích a balon už směřoval do prázdné branky. Brod ale zachránil Svoboda, který vykopl míč z brankové čáry. Druhou velkou šanci zápasu měli opět domácí. Dolina měl vyhodu samostatného nájezdu na Rezničenka, ale jeho lob minul nejen brankáře, ale i bránu.

Druhý poločas začali opět lépe hráči Uherského Brodu. Dvakrát zahrozili z přímých kopů, ale ani jeden příliš Rezničenka nevystrašil. To až brejk v 62. minutě. Ovšem hosty opět podržel obránce Svoboda. O osm minut později musel zastoupit brankáře Havlíčkova Brodu Polívka. Ten vykopl z brankové čáry hlavičku M. Davida. Pak přišlo opět několik standardek domácích, ale ani jedna z nich gólem neskončila. Pak se také konečně osmělili svěřenci Richarda Zemana, ale dorážka Vařejky neprošla mezi tři tyče. Gólman Ondrůšek se vyznamenal. Tři minuty před koncem opět zahrozil Uherský Brod, ale R. David z vápna přestřeluje branku. Konec už se pomalu blížil a vypadalo to na dělbu bodů. Jenže opak byl pravdou. K centrovanému balonu se blíží ve skluzu dva soupeři, když balon skončí v zámezí, tak rozhodčí odpíská penaltu. Tu pak proměňuje Šálek…

Gól: 89. B. Šálek. Rozhodčí: . ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 0:0. U. Brod: Ondrůšek – R. David, Vrága, M. David, Kúdela – Zelinka, Šálek, Pácl (77. Jaroněk), Hruboš (63. Hanák) – Dolina, Nevařil (60. Michalec). H. Brod: Rezničenko – Polívka, Kavka, Svoboda, Vařejka – Hejkal (68. Štědrý), Vopršal (71. Kubát), Henek, Jarosz – Sklenář, Míča (83. Prchal).

16. Napajedla 27 6 5 16 36:63 23

Příští kolo: Otrokovice – Hodonín, Tasovice – Mutěnice, BYSTŘICE – PELHŘIMOV, Napajedla – ST. ŘÍŠE, SLAVOJ POLNÁ – ŽĎÁR N. S., VRCHOVINA – Uh. Brod, H. BROD – Blansko, V. MEZIŘÍČÍ – Rosice.