VRCHOVINA TŘEBÍČ 4:0

Domácí rozlučka s trenérem Richardem Zemanem vyšla Vrchovině na jedničku. Proti lídrovi divize se jeho družina vytáhla. Po čtvrthodině se v první tutovce objevil Chmelík, z malého vápna však svou střeleckou smůlu neprolomil. Změnu přinesla až 37. minuta, když doťukl do sítě míč od Michala Skalníka. Druhý gól si hosté dali po přestávce sami, čistokrevným vlastencem se zapsal Havránek. Po hodině vyšla Novému Městu ukázková kombinace, na jejímž konci se ocitl Kolařík, 3:0. Drtivý debakl, který Třebíč zažila na jaře vůbec poprvé, přetavil v dílo zkázy Michal Skalník nádhernou bombou z dálky.

Divizní definitivu pak dlouho slavili jak hráči, tak fanoušci, kteří Richardu Zemanovi věnovali dlouhý aplaus vestoje. „Po tom našem protrápeném jaru jsme byli paradoxně první, komu se podařilo na jaře Třebíč porazit. Po dvou brankách se tým uklidnil a pak si zahrál perfektní fotbal proti třetiligovému týmu," vysekl Zeman poklonu svému týmu.

Góly: 37. Chmelík, vlastní Havránek, 60. Kolařík, 69. M. Skalník. Rozhodčí: Polák. ŽK: 1:2 (M. Skalník Podzemský, Linhart). Diváci: 280. Poločas: 1:0. Vrchovina: Vítek Drdla (46. Blažíček), L. Smetana, Follprecht, J. Skryja Kolařík, R. Sodomka, Pavel Sodomka (68. Šmída), K. Skalník Chmelík (85. P. Smetana), M. Skalník. Třebíč: Zrzavý Svoboda, Komínek, M. Chalupa (77. Ustohal), P. Chalupa Linhart (63. Kostelecký), Chlup, Podzemský, Havránek Zifčák (77. Benda), Florián.

PELHŘIMOV NAPAJEDLA 3:1

Domácí ve velmi důležitém utkání nenechali nic náhodě a už ve 3. minutě se ujali vedení, když Benda využil pěkné kolmice ze zálohy, udělal kličku gólmanovi a zavěsil do prázdné branky. Pelhřimov pokračoval v dobrém tempu a Čížek v 18. minutě přešel čtyři protihráče, byl sražen ve vápně, penalta se však nepískala. Vyrovnání se hosté dočkali ve 37. minutě, když skóroval po pěkné akci nikým nebráněný Postava. Po změně stran šli do vedení opět domácí, Krtek si naběhl na pěkný roh Niederleho a hlavou se nemýlil. Právě Krtek mohl o pět minut později utkání rozhodnout, ale jeho dvě opravdu vyložené šance zůstaly nevyužity. Napajedla si ve druhém dějství moc šancí nevytvořila, tečku za utkáním tak udělali domácí. Niederle se prosadil v souboji jeden na jednoho a střelou na přední tyč nachytal hostujícího gólmana.

„Moji svěřenci na to určitě mají, ale pod tíhou zodpovědnosti děláme zbytečné chyby. Dnešek kluci oddřeli a dali do hry všechno. Kdybychom neudělali tu jednu zbytečnou chybu v defenzivní části, mohl bych být úplně spokojen," shrnul utkání trenér domácích Ján Kubík.

Góly: 3. Benda, 48. Krtek, 80. Niederle 37. Postava. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:2 (Niederle Urbanovský, Postava). Diváci: 140. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Moravec Čížek, Vacek, Duchan, Klofáč Vokoun, Niederle, Machač, Homolka (70. Bartoň) Krtek (88. Kmoch), Benda (88. Starý).

OTROKOVICE BYSTŘICE 2:1

I přes velké vedro se hrál fotbal ve vysokém tempu. V první půli měla mírně více ze hry domácí Viktoria, která se dostala do vedení po půlhodině hry Jurčíkem, který si po dlouhém nákopu šikovně zpracoval hrudí míč, prosmýkl se mezi dvěma obránci a tváří v tvář Trávníčkovi nezaváhal. Bystřice poté zvýšila úsilí, to ovšem vedlo pouze k několika závarům a zmařenému nájezdu Holého.

Hned zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky se mančaft z Vysočiny dočkal vyrovnání po hezké individuální akci Illka. Bystřice hrála i nadále aktivně, domácí toho využívali k nebezpečným brejkům. Přes šance na obou stranách spělo utkání k dělbě bodů. Pět minut před koncem se však Otrokovice dostaly do protiútoku, který Ruben zakončil. „Bohužel jsme inkasovali z našeho rohu. Všichni jsme velice zklamaní, kluci chtěli vyhrát, utkání by určitě slušela remíza. Ve finální fázi nám chyběla kvalita," poznamenal kouč Karel Fencl, jenž ze zdravotních důvodů šetřil kanonýra Prášila.

Góly: 31. Jurčík, 86. Ruben 46. Illek. Rozhodčí: Líkař. ŽK: 1:0 (Ondráš). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček Hrubeš (46. Mitáš), Z. Sklenář, Vícha, Chocholáč R. Sklenář, Zbytovský, Illek, Padrtka Holý (71. Navrátil), Čech (63. Prášil).

V. MEZIŘÍČÍ TASOVICE 0:0

Meziříčští předvedli v posledním domácím utkání fotbal plný kombinací a pohybu, chyběly jen lepší finální přihrávky. Nejdříve po centru Netrdy netrefil hlavičkující Dufek bránu. Poté se dostal po dlouhém nákopu za domácí obranu k zakončení Paul, mířil nad. Ve 23. minutě se hosté radovali zbytečně, když jejich gól nebyl pro ofsajd uznán. Po půl hodině se Netrdův přímý kop dostal po odrazu na zadní tyč k osamocenému Vítkovi, ale tomu se míč do opuštěné brány dorazit nepodařilo. Před půlí našel Simr Dufka, gólman Fukal si ale s jeho tvrdou střelou poradil. Po přestávce už se mnohem častěji nakopávalo. Oba brankáři byli pozorní, a když těsně minul zadní tyč i střídající Láznička, rozešly se oba celky bezbrankovou remízou.

„Hlavně v prvním poločase jsme viděli spoustu pohledných akcí a jen nepřesnosti ve finální přihrávce nebo v zakončení nepřinesly změnu skóre. Škoda jen, že se na poslední utkání nepřišlo podívat více příznivců," litoval slabší návštěvy domácí kouč Libor Smejkal.

Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:2 (Smejkal, Simr, Krejčí Blahoudek, Čerstvý). Diváci: 180. V. Meziříčí B: Simandl Z. Mucha, Štefka, Šimáček, Bouček (68. Krejčí) Dufek (46. Láznička), Vítek (55. Vyskočil), Pokorný, Smejkal, Netrda Simr.

15. Spytihněv 27 7 6 14 31:53 27

Příští kolo: Tasovice VRCHOVINA, TŘEBÍČ PELHŘIMOV, SLAVOJ POLNÁ Bohunice, Bystrc Vyškov, Líšeň Otrokovice, BYSTŘICE Spytihněv, Hodonín V. MEZIŘÍČÍ. Dohrávka 28. kola (středa 12. června, 17.30): Tasovice TŘEBÍČ.