TŘEBÍČ – ŽĎÁR N. S. 1:2
Oběma týmům už o mnoho nejde, a tak hrály bez zábran. Na podmáčeném terénu byli v úvodu aktivnější hosté, ale do vedení se přesto dostali domácí. Na dlouhý balon za obranu si ve 14. minutě naběhl Emil Pospíchal a přesnou křížnou střelou nedal svému jmenovci Pavlovi šanci – 1:0. Jenže Třebíč se z psychické výhody netěšila dlouho. Po chybě ve středu pole se míče ujal agilní Hirsch a tečovanou střelou uklidil míč do šibenice.
„Míša Křivánek bohužel pozměnil směr. Nedalo se nic dělat,“ povzdechl si gólman Beer, který vzduchem plachtil marně. Ještě do poločasu spálili tutovky Procházka, na straně domácích Smažil a E. Pospíchal.
Hodně šancí bylo k vidění i po změně stran. Smutným hrdinou byl Karásek, který zazdil minimálně tři. Na druhé straně po hodině hry trefil Heide břevno. Když už se zdálo, že duel skončí remízou, znovu o sobě nechal vědět Hirsch a vystřelil Žďáru na jaře teprve druhé vítězství.
„Utkání poznamenal terén, hosté vyhráli zaslouženě. Vrátili nám tak porážku z podzimu,“ konstatoval třebíčský kouč Libor Zelníček.
„Opět jsme dostali z první šance gól, ale kluci se nepoložili a utkání jsme otočili. Herně jsme nebyli horší, takže jsem věřil, že na zvrat máme,“ řekl po utkání jeho protějšek Petr Nedvěd.
OTROKOVICE – ŽDÍREC 0:1
Pokud si chtěl Ždírec uchovat alespoň nějakou šanci na záchranu v soutěži, musel bezpodmínečně vyhrát. Na horké půdě v Otrokovicích je ovšem nečekalo nic jednoduchého. Domácí sice byli v první půli o něco aktivnější, ale na výbornou defenzivu hostujícího celku si nepřišli. Dekora postupně vystrkovala růžky, až se jí povedlo po hrubce otrokovické obrany v závěru prvního poločasu zásluhou Hanouska skórovat.
Ve druhé půli se dal čekat nápor domácích a otevření obrany. To naprosto Dekoře vyhovovalo a dostala se do dalších čtyř gólových příležitostí z brejků, jenže ani jednou neuspěla.
„Museli jsme se až do poslední chvíle strachovat o výsledek. Ale myslím si, že jsme šli štěstí naproti. Nastoupili jsme s více ofenzivní taktikou a dvěma útočníky. Domácí každopádně nechtěli s outsiderem ztratit body, ale dobře jsme bránili. Morálce týmu velmi pomohl i návrat Romana Mareše,“ zhodnotil šéf ždírecké lavičky Marek Štukhejl.
V. MEZIŘÍČÍ – KONICE 2:2
Letošní domácí derniéra nezačala pro Velké Meziříčí moc dobře. Z trvalého tlaku nic nevytěžilo a po vcelku nevinné standardce inkasovalo. Míč se totiž dostal k osamocenému Hloušovi a ten poslal Konici do vedení. Stejný hráč pak vyškolil zkoprnělé obránce a naservíroval gól spoluhráči Přikrylovi. Na dva slepené góly domácí do konce první půle už nestihli zareagovat.
To se podařilo až po přestávce. Nejprve po centru Němce snížil Pokorný a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Nerozhodný výsledek po závaru před hostující brankou zařídil Brychta. Autor druhé velkomeziříčské branky mohl obstarat zvrat, jenže ve své šanci nechal vyniknout konického gólmana.