„Dozvěděli jsme se to hodinu a půl před zápasem. Pro nás všechny jde o obrovský šok. I když byl u nás Pavel krátce, zanechal tady nesmazatelnou stopu. PBS Velká Bíteš vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast,“ řekl sportovní manažer klubu a zároveň trenér A-týmu Jiří Mika.

Pergl byl odchovancem pražské Sparty a naposledy působil v nižších švýcarských soutěžích.

V Česku hrál nejvyšší soutěž za Blšany, Drnovice, Marilu Příbram a poté se vrátil do Sparty, se kterou získal dva tituly a dvakrát slavil triumf v domácím poháru. Na Letné si také zahrál milionářskou Ligu mistrů. V éře Karla Poborského nastoupil například proti Chelsea, Arsenalu, AC Milán, či Manchesteru United.

Poté působil v nižších německých a anglických soutěžích, dále v Izraeli a nakonec se usadil ve Švýcarsku, kde hrál za Bellinzonu, Vaduz a Locarno.

Před startem letošní jarní části sezony se po půl roce bez fotbalu nečekaně objevil v divizní Velké Bíteši. „Byla to shoda náhod. Studoval novou americkou metodu kondičního trenéra a hledal pro ni uplatnění v Evropě. Při komunikaci ohledně možné spolupráce jsme se dostali i na téma jeho hráčského uplatnění a domluvili se,“ vzpomíná Mika.

Pergl se v novém působišti uvedl skvěle. Z pozice stopera vstřelil v úvodním jarním utkání nádherný vedoucí gól do sítě Havlíčkova Brodu. I v dalších zápasech byl oporou, ovšem v polovině dubna v Tasovicích uviděl za oplácení červenou kartu a dostal stopku na tři zápasy. Trest mu měl vypršet právě po středečním utkání se Žďárem.

„Naposledy jsme si volali v neděli a domlouvali se, že další víkend přijede na zápas v Třebíči. Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, co se chystá udělat,“ dodal Mika.