„Kdyby mi tohle někdo řekl před zápasem, tak si o něm myslím, že je padlý na hlavu. Ale prostředí bylo pozitivně naladěné, vedoucí mužstva tipoval výhru 5:0, bývalý hlasatel 4:1, až jsem si myslel, že něco zobali,“ usmíval se velkomeziříčský trenér Libor Smejkal.

VEL. MEZIŘÍČÍ – UNIČOV 6:1

O první větší příležitost se postarali hosté. Krčův přetažený centr našel volného Markoviče, který ale branku minul. Na druhé straně si Demeter narazil míč s Dolejšem, ale střelu prvně jmenovaného z úhlu dokázal Uvízl nohou vyrazit. Demeter se dočkal o minutu později. Centr Krejčího k němu odvrátil Markovič, a exjihlavský záložník s pomocí teče do protipohybu Uvízla otevřel skóre. Největší šanci první půle si hosté vypracovali po přetaženém centru, který našel v ostrém úhlu osamoceného Krče, i tak musel Kruba vytasit reflexivní zákrok. Zvýšit vedení mohl Simr, jeho nenápadnou hlavičku ve zněti těl na poslední chvíli vyrazil skvělým zákrokem Uvízl. Uničovský gólman znovu kapituloval až o chvíli později. Demeterův přízemní roh na roh malého vápna krásně patičkou lízl Šimáček a domácí vedli o dvě branky.  „Byla to náhoda. Chtěl jsem míč prodlužovat a když jsme se otočil, tak byl v síti,“ přiznal po zápase Šimáček.

V tu chvíli už byl na hřišti střídající Duba a po kombinaci s Dolejšem mohl zvýšit na rozdíl třídy, ovšem jeho střela šla nad. Velké Meziříčí se však ještě před odchodem do kabin dočkalo potřetí. Demeterův pas našel Dolejše, který o parník utekl celé obranné linii, ve vápně si počkal na nabíhajícího Simra a předložil mu snadnou trefu.

Chvíli po změně stran se hosté mohli dostat zpět do zápasu, Komenda našel před brankou volného Krče, ale stoper Mucha mu střelu na poslední chvíli zblokoval. Skóre se tak znovu měnilo na domácí straně. Po nákopu Šimáčka a skvělé práci Dolejše se dostal k hlavičce Smejkal a i když Uvízl jeho prudký projektil skvěle vyrazil, stalo se tak už za brankovou čárou. Uničov se přece jenom dočkal čestného úspěchu. Jeřábek měl před vápnem dostatek prostoru pro střelu a jeho prudká rána na přední tyč skončila v Krubově síti. Ani to s domácími neotřáslo.

Další pohlednou akci předvedli po Berkově pasu, který doběhl Demeter, na jeho prudkou přihrávku do vápna sice Simr nedosáhl, ale nabíhající Dolejš si na zadní tyči věděl rady. Gólovou tečku za utkáním udělala akce Smejkala, Dolejše a důrazně zakončujícího Simra, jehož druhá trefa v zápase znamenala 110. gól v dresu Velkého Meziříčí. „Začíná u nás šestou sezonu a dostat se na takovou metu je obdivuhodné,“ podotkl domácí lodivod Libor Smejkal. Korigovat mohl v poslední minutě Koutek, ale Kruba ho tváří v tvář vychytal. „Ukázalo se, že když hrajeme jako tým, vepředu si vzájemně vyhovíme a vzadu neděláme zbytečné chyby, tak se můžeme měřit s každým,“ těšilo Smejkala, jehož tým po dvou výhrách díky vysokému skóre soutěž vede. „Cením si zejména toho, že jsme dokázali porazit třetí a tentokrát i první tým z uplynulé sezony a zvládli tak těžký los,“ dodal velkomeziříčský trenér.

V uničovském táboře je naopak nálada na bodu mrazu. „Domácí nás potrestali za naši hloupost. Fotbal je o chybách a i když jsme věděli o kvalitách Demetera, Simra a Dolejše, tak jsme se jich nevyvarovali,“ pokrčil rameny uničovský trenér Zbyněk Zbořil.
Úřadující mistr tak nemá po dvou úvodních zápasech ani bod a s hodně nepříznivým skóre 3:9 je poslední. „Už v kabině jsem říkal, že musíme zapomenout na to, co tady bylo minulou sezonu a začít s poctivou prací,“ dodal někdejší kouč Velkého Meziříčí.

Góly: 11. Demeter, 33. Šimáček, 45. a 87. Simr, 61. Smejkal, 79. Dolejš – 69. Jeřábek. Rozhodčí: Zaoral. ŽK: 1:2. Diváci: 525. Poločas: 3:0. Vel. Meziříčí: Kruba – Kriegsmann (65. Bouček), Mucha, Šimáček, Krejčí – Komínek – Dolejš, Šuta (22. Duba, 69. Berka), Smejkal, Demeter – Simr. Uničov: Uvízl – Koutek, Markovič, Vejvoda, Můčka – Juřátek (72. Rajnoha) – Kasal (46. Nuc), Komenda, Ambrozek, Jeřábek – Krč. Nejlepší hráči: Šimáček, Dolejš, Demeter.