„Za čtrnáct dní hrajeme v Pelhřimově. Po tom zápase si sedneme s vedením a řekneme, jestli chceme postoupit, nebo ne," prozradil po utkání na jihu Moravy trenér Libor Smejkal.

Proč vlastně ve městě pod dálničním mostem tolik otálí?

„Jde o dva pohledy. S vedením klubu budeme řešit ten ekonomický, protože jde o vyšší, náročnější a nákladnější soutěž. Musíme se dohodnout, za jakých podmínek bychom do ní šli a jestli jsme schopni je naplnit. Druhou věcí jsou hráči a jejich názor. Já ho samozřejmě už znám a určitě není překvapení, že si MSFL zahrát chtějí, tedy alespoň většina z nich," vysvětluje Smejkal.

Bezchybný start do jara

Dosavadní průběh jara jeho týmu neuvěřitelně nahrává. Ve čtyřech zápasech získal plný počet dvanácti bodů. „Já věřil, že bychom mohli zvládnout první tři zápasy, po kterých by byl vynikající bod z Hodonína, nakonec to dopadlo ještě lépe. Teď zase říkám, že bychom měli doma proti Mutěnicím bodovat naplno a poté v Pelhřimově, kde nás nečeká nic jednoduchého, neprohrát. To už by bylo hodně veselé," říká velkomeziříčský trenér.

Do karet mu hraje i fakt, že jeho nejbližší pronásledovatelé ztrácí. Jak druhé Otrokovice, tak třetí Havlíčkův Brod o víkendu padly na hřištích mužstev bojujících o záchranu. „Popravdě jsem docela překvapený, jak nám to tyhle týmy zjednodušily," podotkl Smejal, který si uvědomuje, že definitivní prvenství už je na dosah.

„Teoreticky by nám teď mělo stačit být úspěšní v domácím prostředí. Pokud by šlo všechno podle plánu, tak by ve vzájemných zápasech s našimi nejbližšími pronásledovateli už nemuselo o nic jít," uzavřel Smejkal. Otrokovice totiž do Velkého Meziříčí přijedou až v předposledním kole na začátku června, v Havlíčkově Brodě pak současný lídr zakončí sezonu.