Pořadatelům se však podařilo sehnat poměrně kvalitní náhradu, uvolněná místa zaujmou třetiligové týmy Vlašimi a Mutěnic. Účast naštěstí potvrdily FC Vysočina Jihlava a Bohemians Praha.

Kladno má velké problémy

„Jsem z toho hodně zklamaný, ligisté naslibují, že přijedou, a potom na poslední chvíli svůj start odřeknou. My z toho máme potom problémy. Pokud ale do toho nechceme jít penězi, nedá se nic dělat. My ale chceme udržet trend, že to je pro týmy kvalitní příprava na soutěže,“ kroutí hlavou rozladěný organizátor akce Josef Sojka.

Přitom Tis má letos co slavit. Fotbal v této obci u Havlíčkova Brodu oslaví čtyřicet let historie, muži navíc letos postoupili do I. B třídy.
Neúčast Kladna je způsobená ekonomickou nejistotou. „Mají problémy a navíc klub změnil trenéra. Místo Miroslava Koubka přišel Jaroslav Šilhavý,“ vysvětluje Sojka.

Čáslav po sezoně měnila trenéra

Trenérská změna je i důvodem absence nedaleké Čáslavi. Luboše Zákostelského, který odešel do Jihlavy, vystřídal u žezla Pavel Medynský.
„Prý se mu to nehodí do tréninkového itineráře,“ uvádí Sojka.

Turnaj loni vyhrál Sokolov, ten se určitě neobjeví. Pořadatelé doufali, že by mohli dotáhnout Olomouc, jejímž koučem je Martin Pulpit. Není tajemstvím, že ten jezdí na Havlíčkobrodsko na podobné akce rád.

„Jenže už měli naplánovanou přípravu, a už s tím nic nešlo dělat,“ povzdychl si Sojka, ale hned přechází na pozitivnější notu: „I tak se ale diváci mají na co těšit. Vlašim je nováčkem ČFL, Mutěnice budou hrát druhým rokem MSFL. Snad nám bude přát počasí, aby přišlo hodně lidí.“

V Tisu opět nezaháleli a pokračovali ve vylepšování zázemí. K dispozici budou už dvě travnaté plochy. „Zápasy se budou hrát na hlavním hřišti, na tréninkovém se budou týmy rozcvičovat,“ uzavírá Sojka.