Adam se na vlastní kůži přesvědčil o tom, jak je v dnešní době důležitá znalost cizího jazyka. Na výuku totiž myslí i ve fotbalových akademiích, které zřídil FAČR před třemi lety (nejprve v Plzni a Jihlavě, po nich přišly na řadu v dalších krajích).

V každé z nich se mladé fotbalové naděje od začátku školního roku učí postupně řadu anglických slovíček a frází. Ti nejlepší z každé akademie se pak po vyřazovacích regionálních kolech dostanou do celorepublikového finále. A pokud v něm uspějí, pak se mohou za odměnu vypravit na Ligu mistrů. A to už je pro všechny kluky slibná motivace!

„Určitě nás čeká jeden z nevšedních zážitků. Za něj vděčím fotbalu,“ říká talentovaný hráč, který první fotbalové krůčky prožil jako benjamínek na hřišti nyní třetiligové novoměstské Vrchoviny.

„Na trávníku jsem od nějakých čtyř let. Pak jsme se přestěhovali a začal jsem hrát za Žďár nad Sázavou,“ vzpomíná Homolka. Ve Žďáře přeskočil starší přípravku a začal hrát za mladší žáky. I díky jeho povedenému výkonu v rámci krajského kola McDonalds Cupu, do kterého postoupili v roce 2014 se spolužáky ze žďárské Základní školy Švermova, neunikl pozornosti zástupců Jihlavy.

Tehdejší šesťák vsítil všechny góly svého mužstva a stal se dokonce nejlepším střelcem celého krajského finále. „Všiml si mě tam trenér Tvarůžek, pozval na letní přípravu a od té doby jsem doma v Jihlavě.“

Kromě odchovance Nového Města zhlédnou utkání momentálně nedostižného celku „Juve“ s protivníkem z druhé poloviny tabulky italské první ligy i jeho čtrnácti a patnáctiletí kamarádi z dalších regionálních akademií, kteří v Praze uspěli při finálové zkoušce.

Hráči, kteří v loňském školním roce nejlépe zvládli roční porci slovíček, měli původně slíbenou, shodně jako předchozí vítězové anglické olympiády, účast na některém ze zápasů Ligy mistrů, což se letos z více důvodů nepodařilo.
„To, že nepojedeme přímo na Ligu mistrů mně nevadí. Věřím, že kromě naší fotbalové legendy Pavla Nedvěda, se kterým se máme v Itálii osobně setkat, uvidím i svého dalšího idola, Cristina Ronalda,“ říká hráč FC Vysočina. Právě Ronaldo totiž loni v létě přestoupil z Realu Marid do italského velkoklubu.

„Už se moc těším. Ještě ze Žďáru si pamatuji, jak starší kluci v kabině vtipkovali, že máme dresy jako Juventus, hráli jsme také v černobílé kombinaci. To mají oba kluby společné. Nemohl jsem tušit, že i Ronaldo nakonec bude hrát v Itálii právě za Juventus,“ neskrývá štěstí mladý jihlavský plejer.