Ve čtyřech zápasech na prahu sezony oba soupeři zaznamenali tři výsledkové paty. „Jenomže na rozdíl od nás Pacov ještě neprohrál. Kromě tří remízových bodů si připsal jednu výhru,“ upozornil bystřický kouč Zdeněk Hovorka.

Jeho tým se v sobotu rozešel smírně s Hartvíkovicemi (1:1), Pacov hrál nerozhodně s Polnou (0:0). „Oni mají silné mužstvo. Bude to hodně těžké. Stále drží neporazitelnost a v domácím prostředí budou maximálně nepříjemní,“ vykládal Hovorka.

Bystřice zažívá těžké časy. Nejprve se jí rozpadl útok. Martin Horák odešel na hostování do divizního Žďáru, Michal Havlíček se na začátku srpna zranil a na marodce stráví celý podzim.

Rozjezd nového ročníku zasadil bystřickému souboru další ránu. Ve dvou kolech za sebou se ošklivě poranili oba gólmani. Pavla Trávníčka i Radima Škorpíka vyřadily drsné ataky soupeřových hráčů.

„Je to špatné. Čelíme mnoha problémům. Ale do Pacova vyrážíme s touhou vybojovat body. Kromě řady zraněných kluků visí otazník nad startem Zdeňka Sklenáře a Oldřicha Veselého. Oba zatím neví, jestli jim v zaměstnání dovolí vzít si na odpoledne dovolenou,“ líčil peripetie se sestavou šéf bystřické lavičky.

Mezi tyčemi se pravděpodobně poprvé v bystřickém dresu představí hartvíkovická posila Jan Trnavský. „Mělo by to tak být. Dnes (včera – pozn. red.) na poslední chvíli v Olomouci dojednáme formality s vyhotovením jeho registračky. Počítám s ním do základu,“ řekl Hovorka.

Ten pacovského protivníka dobře zná. „Sleduji je. Je třeba připravit se na jejich rychlé krajní záložníky. Tam číhá nebezpečí.“