Naopak celky ze spodku tabulky byly poměrně úspěšné. O Křoví již byla řeč, ale důležité body dovezly dosud předposlední Rozsochy z Borů. Po vítězství 4:1 přenechaly svému soupeři postavení v tabulce. V derby mezi Bobrovou a béčkem Nové Vsi byli tentokrát úspěšní domácí borci.

OKRESNÍ PŘEBOR

D. ROŽÍNKA – HAMRY 1:3
Góly: 74. Hille – 50. a 65. L. Filippi, 55. Havlík. Rozhodčí: Dostál. ŽK: 0:2. ČK 0:1 (89. Černý). Diváci: 100. Poločas: 0:0. D. Rožínka: Brambora – Lukš, Vondruška, Bukáček, Bartoněk – Čermák, Bílek (61. Hille), Hofman, Chocholáč (65. Konček) – Kopecký (55. Sluka), Večeřa (68. Mazánek). Hamry n. S.: Pinkava – Černý, Němec, T. Novotný, Sojma – Vašek (68. Gregar), Dvořák (30. Miklík), L. Filippi (83. Culek), P. Novotný – Jelínek, Havlík.

BYSTŘICE B – JÍVOVÍ 1:1
Góly: 20. Čech – 54. Horký. Rozhodčí: Beneš. Diváci: 45. Poločas: 1:0. Bystřice nad Pernštejnem B: Dudák – Svoboda (77. T. Pačiska), Dufek, Kadlec, Čech – Samek, Straka (57. Černý), Karásek, Zítka – Martínek (46. Prášil), Buršík (63. Tomášek). Jívoví: Štryncl – D. Dřímal (90. F. Uhlíř), Mach, Havlíček, Láznička – M. Koukola, J. Koukola, Horký, Požár (85. M. Dřímal) – Krejčí, Holubář.

BOBROVÁ – NOVÁ VES B 4:0
Góly: 35. Hrbek, 56. Svoboda, 67. Hájek, 84. Dvořák. Rozhodčí: Teplý. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Bobrová: Flek – Flídr, L. Křepela, Dvořák, Hrbek – Hájek, V. Křepela, Laštovička, Stupka (73. Kratochvíl) – Svoboda, Hlushchenko. Nová Ves B: Čížek – P. Šandera, F. Šandera, Jan Nečas, P. Bureš – Kubík, T. Nejedlý (78. Černý), T. Nečas, J. Šandera – Jakub Nečas, D. Nejedlý (65. V. Bureš).

POČÍTKY – RADOSTÍN 0:2
Góly: 5. Toman, 57. J. Kozel. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Počítky: Šobej – Beneš, Řeháček, Odehnal, Sláma – F. Toman, Mašek, Ločárek, Zajíček – Halámka (84. Hájek), Jurnečka (37. Blažíček). Radostín nad Oslavou: Dupal – Večeřa, Dvořák, Berka, Fňukal – Dvořák, Toman (72. Kohout), L. Kozel, J. Kozel – Gregar (76. Krča), Večeřa (88. Bradáč).

BORY – ROZSOCHY 1:4
Góly: 27. Novotný – 29. a 88. Urbánek, 66. Bureš, 78. Prášil. Rozhodčí: Šoustar. ŽK: 1:3. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Bory: M. Netolický – Kujal, Chalupa, Dvořák (66. Zástěra), Špaček – Starý, Ochrana, Vávra (19. Studený), Novotný, J. Netolický, Pól. Rozsochy: M. Juračka (46. T. Zítka) – Nebola, Šibor, Prášil, Šafránek (88. Padrtka) – J. Zítka, Střešňák, D. Juračka, Urbánek – Kučera (75. Jaroš), Bureš.

SVRATKA – O. BÍTÝŠKA 2:0
Góly: 36. Makovský, 60. Štěpánek. Rozhodčí: Juda. ŽK: 2:1. Diváci: 96. Poločas: 1:0. Svratka: Šmahel – M. Ondra, T. Ondra, Makovský (64. J. Mayer), Kalina (71. D. Mayer) – Boguaj (83. Řádek), Chmelíček (82. P. Moučka), Pech, M. Moučka – Štěpánek, Lédl. O. Bítýška: Hršel – Kališ, Karmazín, P. Jelínek (50. Karmasin), Šeba (77. T. Malý) – J. Malý, Zeman, Dupal, Antoš – Vařílek, Dvořák.

KŘIŽANOV – KŘOVÍ 1:4
Góly: 25. Trnka – 11. M. Němec, 42. Borák, 66. L. Němec, 85. Hodžić. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Křižanov: Petr Bajer – Stupka, J. Uhlíř (46. Bojda), Burian, Milota – Patrik Bajer, D. Uhlíř, Kaštan, Petr (82. Procházka) – Těšík (56. Navrátil). Křoví: Karmazín – Sára, L. Němec, Pekárek, Bartoněk – Hodžić, Borák, Roštinský, Polonec – Kalina, M. Němec (89. Domes).

OKRESNÍ POLOČAS
Kanonýři: 16 – M. Ochrana (Bory), P. Bureš (Rozsochy), 15 – D. Čech (Bystřice B), 14 – J. Horký (Jívoví).

Čistá konta: 4 – Bajer (Křižanov), Šmahel (Svratka), 3 – Mrňous (Bystřice B), Šobej (Počítky), Pinkava (Hamry), Čížek (Nová Ves B), Flek (Bobrová), 2 – Hršel (O. Bítýška), Pokorný (Bory), Dupal (Radostín n. O.), 1 – Střešňák, Juračka (oba Rozsochy), Martinčič (Počítky), Babjačok (Nová Ves B), Štryncl (Jívoví), Trnka (Bobrová), Horák (D. Rožínka).

Diváci: 600. Návštěva kola: 120 (Křižanov – Křoví). Celkem: 8 150. Návštěva sezony: 200 (Křižanov – Jívoví, 2. kolo).

Událost kola: Ztráty favoritů. První tři celky tabulky okresního přeboru o víkendu zaváhaly. O postup do krajské I. B třídy tak nyní reálně bojuje pětice mančaftů. Tři z nich, Počítky, Hamry a Radostín, navíc ještě mají výhodu zápasu k dobru. Právě odložené podzimní derby mezi Počítkami a celkem Kladivářů možná bude z pohledu postupových ambicí klíčové.