Podobný problém byl i na podzim. Zápas 12. kola mezi domácím Marsem a Rovečným se nakonec odehrál až na třetí pokus – v azylu na umělé trávě ve Žďáře.

Máme špatný podklad hřiště. Na trávníku se dlouho drží voda,“ vysvětluje organizační pracovník Marsu Miloslav Gregor. Pod svrateckým trávníkem je totiž jíl, do kterého se voda nevsakuje. „Navíc to nemáme zadrenážované a když zaprší, jsme bezmocní,“ krčí rameny. „Svratka je navíc specifická, bývá tam hodně sněhu, kousek od hřiště je řeka,“ přidává vysvětlení předseda STK Žďár nad Sázavou Rudolf Řezáč.

Ovšem tolik odložených zápasů jednoho týmu – to se jen tak nevidí. Svratce se musela v tomto soutěžním ročníku odkládat už čtyři utkání, z toho jedno dvakrát. „Tohle jsem opravdu ještě nezažil,“ přiznává Řezáč. Mars tak čekají hodně náročné týdny, kdy budou hrát mnohem více zápasů. „Termíny necháváme na klubech,“ podotkl předseda STK.

„V podstatě s tím nebyl problém. Aktuálně jednáme o náhradním termínu s Vírem,“ upřesnil Gregor.

A co do budoucna? „Kluby nemůžeme nutit do toho, aby podobným případům zabránily. Chápeme, že jejich finanční situace nedovolují rozsáhlejší investice,“ ví Řezáč. „S tím souhlasím. Museli bychom udělat nové drenáže, ale obávám se, že na to nemáme,“ dodal svratecký Gregor.