Loňský nováček vedl tabulku po celou dobu a po sedmi zápasech neztratil ani bod. Poté sice remizoval se Starčí, ale pak se vrátil na vítěznou vlnu a famózní podzim narušila jen jediná porážka na půdě Slavoje Polné B v posledním podzimním kole.

„Samozřejmě, je to škoda. Chtěli jsme zvládnout podzim bez porážky, ale i tak je to vynikající, ze třinácti zápasů pouze jednou remizovat a jednou prohrát. Jsme maximálně spokojení," neskrývá nadšení trenér Hrotovic Jan Dobrovolný a dodává: „Je to pro nás historický úspěch. Věřili jsme si, ale že to půjde až tak dobře, to jsme v žádném případě nečekali."

Tým táhla na podzim především střelecká potence Miloslava Saláka, který vstřelil patnáct gólů. O pět méně jich dal Radek Fiala a součet branek obou šutérů znamenal více než polovinu všech vstřelených gólů Hrotovic.

Dařilo se i defenzivě. Jiří Slatinský v brance udržel hned šestkrát čisté konto. První gól navíc inkasoval až ve čtvrtém zápase.

O postupových ambicích ale zatím v Hrotovicích nemluví, i když roli favorita neodmítají.

„Cíl pro jaro nemáme žádný, snad jen v takových skvělých výsledcích pokračovat. Co se týče role favorita jsme první a vedeme o osm bodů, což není náhoda, tak proč ne," hlásí kouč lídra tabulky.

Spokojenost mohla zavládnout i v táborech nováčků rezervních mužstev Velké Bíteše a Slavoje Polná, kteří po první polovině sezony figurují na druhém, postupovém a třetím místě. Do bojů o druhou příčku zajišťující rovněž postup do I. A třídy ještě výrazně mohou promluvit také lonští nováčci Telč s bystřickou rezervou a teoreticky i Křižanov.

Nejhůře si nevedl navrátilec do soutěže z Rokytnice, který i přes rozpačitý začátek přezimuje na slušném sedmém místě tabulky.

Drama se dá očekávat v boji o záchranu. Klidnou zimu nebudou mít ve Studenci, Jakubově, Přibyslavicích, Bohdalově a ani v Šebkovicích, které dlouhou pauzu stráví na chvostu.

V poklidných vodách nejsou ani Měřín s Jakubovem. V Měříně za to může především bilance venkovních zápasů. Dva body ze hřišť soupeřů je nejhorší počin soutěže.

Na dně tabulky se zpočátku pohyboval „exátřídní" Bohdalov, který nemá jinou ambici, než se v nejnižší krajské soutěži udržet. V polovině podzimu nabídl svou rezignaci na postu kouče trénující předseda klubu Alois Matějíček, ale vedení ji nepřijalo. Poté došlo ke zlepšení a deset získaných bodů posunulo celek ze Žďárska alespoň před Šebkovice.