Trenér HFK Třebíč Libor Zelníček měl před duelem v Rájci oprávněné obavy. „Domácí hrají o záchranu a udělají v zápase pro vítězství všechno,“ varoval.
A udělali.

„Bylo to špatné utkání. Báli jsme se, abychom domácím v nalinkovaném zápase nehráli kompars, ale to se bohužel stalo, a perfektně,“ pozastavuje se Zelníček nad tendenčním řízením zápasu od rozhodčího Picmause, ale chybu hledá ve svém týmu.

„Můžeme si za to sami. Ve všech ohledech máme lepší manšaft. Měli jsme je přehrát a nepustit je k jejich hře založené na centrech ze standardek. To jsme nezvládli. My jsme bohužel v zápase nebyli lepší, ale prakticky jsme si nevytvořili šanci.“

Jeho zrak už se upírá k sobotě, kdy Třebíč hostí divizního lídra ze Šardic. „Doufejme, že tenhle zápas bude o pěkném fotbale a diváci s ním budou spokojení.“

Fotbalisté Žďáru v Napajedlech absolutně nezvládli úvod. „Vypadalo to, jako bychom zůstali myšlenkami ještě v kabině. Za deset minut jsme prohrávali 2:0,“ posteskl si žďárský útočník Luděk Procházka.

Stejné pocity po utkání měl i trenér Žďasu Petr Nedvěd. „Utkání jsme si prohráli sami vlastními hrubými chybami v obraně.“

Do poločasu ještě stihli hosté zaslouženě snížit. Jenže po změně stran přišla další hrubka a Napajedla jim opět odskočily na rozdíl dvou branek. V závěrečných minutách se Žďár nadechl k závěrečnému tlaku. „Z toho jsme ovšem stačili pouze snížit,“ uznal Nedvěd.

„Vybojovali jsme velice cenné body. Pochvalu zaslouží celý tým za bojovný a odpovědný výkon. Pevně věřím, že nás tento zápas nastartuje k lepším výkonům a především výsledkům,“ uvedl kouč domácí Fatry Miroslav Vybíral, pro jehož tým bylo středeční vítězství teprve třetí v soutěži.